Ko(š)mentar Piše: Toni Španjić

KO(Š)MENTAR: Splitu se u Beogradu opet dogodio raspad u 90 sekundi, ali ono važno su odradili dan ranije

Momčad Slavena Rimca stavila se u poziciju da se sredinom veljače bori za prvi trofej sezone

Košarkaši Splita izgubili su u gostima od Crvene zvezde rezultatom 89:67 u sklopu 13. kola regionalne lige. Tako su Splićani upisali deveti poraz ove sezone, a uz to imaju i četiri pobjede. Najefikasniji igrač 'žutih' sinoć je bio Shorter sa 17 postignutih poena.

Bila je to utakmica koja je išla u samo jednom smjeru, domaćini su svih 40 minuta igre bili u vodstvu i nisu dopustili Splićanima nikakvu šansu za iznenađenjem. Iako, momčad Slavena Rimca nije izgledala loše sve do završnice prvog poluvremena, ponajprije zahvaljujući Shorteru, Funderburku i Perkoviću, Split je bio blizu, a u obrambenom dijelu nisu dali domaćinima da se raspucaju. Veće probleme je radio tek naturalizirani Slovenac Tobey, koji je pokazao kako unatoč svojoj visini (213 cm), može biti itekako precizan za tri poena.

I onda u samoj završnici druge četvrtine, Splitu se dogodilo ono što im se već i prije događalo ove sezone na gostovanjima - raspad u 90 sekundi. Pokušao je Rimac zaustaviti kola koja su krenula nizbrdo minutom odmora, ali reakcija igrača na terenu je izostala. Serijom 11:0, Zvezda je vodstvo 36:34, pretvorila u prednost 47:34 na poluvremenu. Prava je šteta što Perković nije uspio realizirati bar jednu od dvije otvorene trice, Sullivan je promašio zicer i tu su sve nade Splićana ugašene. Drugo poluvrijeme je proteklo u borbi 'žutih' da zaustave Zvezdu da se odlijepi na preveliku razliku...

Bilo kako bilo, Split je u protekla dva dana odradio ono što je morao, preko Zaboka se još u četvrtak plasirao u završnicu Kupa Krešimira Ćosića, koja će se odigrati od 13. do 17. veljače. Tako se momčad Slavena Rimca stavila u poziciju da nakon prošlogodišnjeg izostanka s Final Eighta opet može boriti za prvi trofej sezone. U veljači će se navršiti točno 20 godina od kada je Roko Ukić u Jazinama podigao posljednji veliki trofej.

Split je odradio tek dva od pet uzastopnih gostovanja, 'žutima' sad predstoje utakmice protiv Studentskog centra, Igokee, te u domaćem prvenstvu protiv Dinama. Težak će to biti period za igrače i stožer, putovanja će biti duga, a utakmice sve samo ne lagane. Završetak 2023. i početak 2024. bit će izazovan za momčad s Gripa...