Samir Toplak, trener s bogatim iskustvom u HNL-u, u studiju MAX Sporta je komentirao dvoboj Dinama i Hajduka (4:0), te je, među ostalim, rekao:
- Šokiran sam s kojom lakoćom je Dinamo ne pobijedio, nego ponizio Hajduk. I to zbog toga što su igrači Hajduka sami sebe ponizili. Izgledali su sporo, teretno, neagresivno, bez volje i želje, a Dinamo je mljeo i mljeo. Reakcije apsolutno nikakve od strane igrača Hajduka nije bilo. Ako nam je ovo derbi između prvog i drugoga, onda nam je liga u velikim problemima.
Na konstataciju o mnogo ozlijeđenih i viroznih je rekao:
- Nemojte me zezati. Ovo je Hajduk, kakav je to alibi? Slaven Belupu četvorica kad fale, to je kao kad ih Hajduku nedostaje osam. Dovodili su igrače, imaju roster, Hajduk je veliki klub. Može se srozati kvaliteta zbog izostanka određenih igrača, ali što je ovo danas bilo? Gdje je volja, želja, agresija? Povukli su se u svoju kućicu i pustili Dinamo da igra. Već dugo nisam vidio takvu utakmicu, šokiran sam i izostanak pojedinaca ne može biti alibi.
Posebno se osvrnuo na portugalskog braniča, koji se vratio na Poljud.
- Ferro je shvatio svoju ulogu libera kao što se igralo prije 40 godina, da se mogao još povući, otišao bi Torcidi tamo na jug. Nije Ferro kriv nego me fascinira tko je procijenio da je on veliko pojačanje. Pričam s trenerima i svi kažemo da nije to baš pojačanje kako se to u javnosti prezentira. Ferro je tu već bio i pokazalo se da to nije 'svemirski igrač', a sad je kao ultra pojačanje. Pa to je vrijeđanje mene kao trenera i svih nas koji smo u nogometu. Vidjeli smo danas da bi se on najradije povukao 'u kućicu'.
Još je kazao:
- Znači, jedan Slaven Belupo, koji je bio predviđen za borbu za ostanak, bio je ravnopravan protivnik Dinamu 90 minuta u Koprivnici, Varaždin također prvo poluvrijeme potpuno ravnopravan. Klubovi koji su budžetom puno ispod Hajduka su više željeli. Maksimir ti je zadnja šansa da uhvatiš priključak za prvo mjesto, trebaš iskrvariti. Ja to kod Hajdukovih igrača nisam vidio. NIsam vidio da su htjeli ući u duel. Uzbuđen sam jer mi je to fascinantno. Ne može se tako igrati takva utakmica.
Toplak je komentirao i promjenu trenera u Hajduku.
- U sportu prostoji pravilo: kad je nešto dobro, ne diraj. Ajmo se vratiti na Dambrauskasa. Izvana je svima nama to bilo iznenađenje, ali mi ne znamo dubinski što se događalo unutra. Karoglan je bio bez poraza, gradila se neka priča, ali je poslije svake utakmice bio upitnik. Ja sam mislio da se čovjek potvrdio, ali ne znam zbog čega su sumnje uvijek postojale. Kad dođe novi trener, trebaš prepoznati ekipu. Guardiola se ne treba prilagoditi jer će dovesti što njemu treba i oni će se svi njemu prilagoditi. Ali ovdje je situacija drugačija. Ne možeš ići filozofijom koja ti iz kola u kolo ne pije vodu. Moraš izvući maksimum iz ove ekipe, a to je ono što smo imali prije uz malo nadogradnje. A dogodio se veliki pad. Tko će preuzeti odgovornost za to? Odluke imaju i odgovornost, treba se nositi s njima. Ima još jedan klub u ligi koji je donosio odluke pa nek se sad nosi s posljedicama. Uvijek su te odluke dobronamjerne, ali kad se pokaže da to nije u redu, onda moraš snositi posljedice.