SLAVLJE ŽUTIH: Split svladao Goricu na krilima Perkovića

12. kolo HT Premijer lige

Košarkaši Splita stigli su do gostujućeg slavlja, tek drugog u sezoni. U 12. kolu HT Premijer lige 'žuti' su svladali Goricu 87:81 (16:21, 32:19, 19:20, 20:21). Domaći su bolje otvorili susret, poveli su 10:2 u trećoj minuti. Split je prvi put do vodstva stigao sredinom druge četvrtine košem Gabrića (27:25). Na krilima raspoloženog Tonija Perkovića momčad Ivice Skelina tri minute prije kraja imala je plus deset (77:67). Onda je uslijedilo neko brzopletih i loših odluka u napadu, te je Gorica minutu i pol prije kraja stigla na samo minus dva (77:75). Ipak, Perković je svojom petom tricom riješio pitanje pobjednika.

Split: Perković 29, Rebić 5, Kedžo 12, Gabrić 12, Runjić, Marčinković 11, Bajo 10, Kovačević, Vrgoč 3, Morris 5.