Split pobijedio Igokeu 89:77!

Žuti napravili veliki korak u borbi za opstanak

U 18. kolu regionalne ABA lige Split je pobijedio Igokeu 89:77. 'Žuti' su tako napravili veliki korak u borbi za opstanak.

'Žuti' su bolje otvorili utakmicu te su na kraju prve četvrtine vodili (23:18). U 14. minuti se Split prvi put odvojio na dvoznamenkastu prednost (34:23) te tu prednost održavao do kraja poluvremena. Na odmor se otišlo sa plus 11 (47:36). Split je sjajno otvorio treću četvrtinu te radi seriju 7:0 i odlazi na velikih plus 18 (54:36). Gosti iz Laktaša se uzvraćaju, te rade seriju 11:0 i u potpunosti se vraćaju u utakmicu. U zadnju četvrtinu Split ulazi sa plus 7 (63:57).

Utakmicu je riješio Nejc Barič koji je dvije minute prije kraja pogodio tricu za plus 9 (82:73) te je priči bio kraj. Splitu je išao na ruku i rezultat ranije utakmice u kojoj je Krka na domaćem terenu poražena od Partizana 63:79. 'Žuti' sada imaju tri pobjede, koliko ima i Krka.

Split: Kedžo , Runjić 2, Žganec 6, Vuko 4, Čampara 5, Šiško, Jukić 4,  Kovačević 12, Jones, Shorter  28 ,Barič 14, Bajo 14