Najnovija vijest glasi da je Tonći Bašić kandidat za mjesto sportskog direktora Hajduka. Iz pouzdanog izvora doznajemo da je kontakt uspostavljen, a sad treba vidjeti hoće li se taj prelazak i realizirati.
Bašić je bio Splitov trener, a do ljeta ima ugovor kao sportski direktor. No, nakon sukoba s Jozom Žužulom njegova pozicija više nije ista, ostao je daleko od očiju javnosti, makar još uvijek sudjeluje u određenim poslovima, pa je tako zimus pregovarao oko mogućeg transfera Bagarića..
Najbolji Bašićev potez na ovoj funkciji bio je dovođenje tada anonimnog Marka Roga iz trećeligaša Varaždina, a zaslužan je i za angažman Rrahmanija i Cikalleshija, kao i neke djece u omladinskoj školi, poput kadetskog reprezentativca Javorčića.
Bašić nam se nije odazivao na mobitel, ali nakon vratara Danijela Zagorca, koji doduše ima još ponude iz 2. Bundeslige, te Italije, eto još jednog kontakta na relaciji Poljud - Park mladeži.