Tužan kraj sezone za momčad Marcela Bielse

Finalni susret za promociju u Premiership 27. svibnja na Wembleyju igrat će Aston Villa i Derby County

Kako je lud taj Championship! Drugi rang engleskog nogometa svake sezone ponudi uzbudljiv rasplet, a tako će biti i ove. Finalni susret za promociju u Premiership 27. svibnja na Wembleyju igrat će Aston Villa i Derby County.

Prava se drama večeras odvijala na Elland Roadu. Leeds je u prvom susretu svladao Derby 1:0, a na svom su stadionu imali priliku riješiti posao. Iako su poveli 1:0, vrlo brzo utakmica je otišla u neželjenom smjeru. Od 45. do 60. minute primili su tri pogotka. Uspjeli su nešto kasnije smanjiti na 3:2, no pet minuta prije kraja Derby je golom Marriotta definitivno izborio odlazak na Wembley, utakmica je završila rezultatom 2:4.

Tužan je to kraj sezone za momčad Marcela Bielse koja je prema mišljenju mnogih stručnjaka igrala najljepši nogomet u ligi. Dugo su vremena bili na vrhu, no na kraju sezone su zaredali s nekoliko kikseva i morali su u doigravanje. Derby County kojeg vodi Frank Lampard u doigravanje je ušao sa šeste pozicije, a sada ga čeka susret u kojem ima priliku u svojoj premijernoj sezoni izboriti ulazak u elitu.