Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Screenshot Krvava biografija čovjeka koji je pucao u crnogorskog masovnog ubojicu

Krvava biografija čovjeka koji je pucao u crnogorskog masovnog ubojicu

Ubojstvo, terorizam, bijeg iz zemlje...

Nenad Kaluđerović, za kojeg se vjeruje da je jučer popodne ispalio smrtonosni metak u cetinjskog masovnog ubojicu Vuka Borilovića i zaustavio ga na stazi smrti, ima bogatu  i bizarnu biografiju, čiji najzanimljiviji detalji sežu do 2006. godine i još jednog zločina koji je te godine uzdrmao Cetinje, piše srpski Blic.

Blic podsjeća da je te 2006. godine, 13. kolovoza  - skoro 16 godina na dan od krvavog pira Borilovića - oko 22 sata je u Bajovoj ulici na Cetinju, ispred ugostiteljskog objekta Ambasador, ubijen Željko Jovanović. Kako je tada priopćila  policija, za ubojstvo je bio osumnjičen Nenad Kaluđerović, za kojim je bila raspisana potraga, piše Index.

Isti Nenad Kaluđerović je jučer ponovo dospio u žižu javnosti. Kaluđerović je, prema pisanju crnogorskog portala Standard, poslije ubojstva Borilovića pobjegao i policija pregovara s njim da se preda.

Policija je priopćila da je Borilovića pogodio i njihov metak, ali da ne znaju koji je bio smrtonosan. Tek nalaz obdukcije će pokazati tko je ispalio smrtonosni hitac u Borilovića.

Kaluđerović i jedna od žrtava Borilovića, Mitar Mitrović, bili su vjenčani kumovi. A Mitrović je bio vjenčani kum i Milošu Martinoviću, čiju je suprugu i dvoje djece Borilović prve ubio.

Dvije godine bio u bijegu

Kako su 2006. poslije ubojstva Jovanovića pisali mediji, obitelj ubijenog Željka Jovanovića je u pismima crnogorskim vlastima tvrdila je da je Kaluđeroviću omogućeno da pobjegne nakon ubojstva, da cetinjska policija uopće nije blokirala grad i da ga MUP praktično i ne traži energično.

Obitelji Jovanović je odgovorio osobno Filip Vujanović, tada predsjednik Crne Gore, koji ih je u lipnju 2008. godine obavijestio  da je za Nenadom Kaluđerovićem raspisana lokalna, nacionalna i međunarodna tjeralica preko Interpola Podgorice, te da operativni podaci policije ukazuju da je on jedno vrijeme boravio u BiH, te da se sada nalazi u Rusiji.

Nakon dvije godine bijega, Kaluđerović se predao, pisao je crnogorski Monitor. Na suđenju je izjavio da nije kriv i da nije ubio Jovanovića. Rekao je da je pobjegao jer je ranije bio u pritvoru nedužan pa nije htio da se to ponovi.

2010. godine Kaluđerović je osuđen na 10 godina zatvora zbog ubojstva Jovanovića. Sedam mjeseci kasnije je oslobođen na ponovnom suđenju.

Majka ubijenog ubila se dva dana kasnije.

Nakon toga 10-ak godina Kaluđerović se nije spominjao u medijima, sve do rujna prošle godine kada je uhićen pod sumnjom da je počinio kazneno djelo terorizma jer je bio dio grupe koja je pokušala spriječiti ustoličenje mitropolita Joanikija na Cetinju.

Vaša reakcija na temu