Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Povjerenica za Mediteran Dubravka Šuica putuje u Libanon

Povjerenica za Mediteran Dubravka Šuica putuje u Libanon

Sastat će se s novim političkim čelnicima

Povjerenica Europske komisije za Mediteran Dubravka Šuica danas putuje u Libanon na svoju prvu misiju na Bliskom istoku.

Posjet je prilika da se ponovno potvrdi snažna potpora EU-a novom političkom zamahu u ovoj državi, prilici za sve njene građane za mirnim i prosperitetnim Libanonom. Europska unija i dalje podupire Libanon i libanonski narod, a ovaj je posjet prilika za nastavak konzultacija o novom paktu za Sredozemlje.

Povjerenica Šuica sastat će se s novim političkim čelnicima – predsjednikom Josephom Aounom, premijerom Nawafom Salamom, predsjednikom parlamenta Nabihom Berrijem i ministrom vanjskih poslova Youssefom Rajijem. Tijekom sastanaka povjerenica raspravljat će o prioritetima za provedbu programa pomoći EU-a, europskoj potpori u provedbi ključnih gospodarskih i upravljačkih reformi te o oporavku zemlje.

Ovaj je posjet dio niza konzultacija na visokoj razini pod vodstvom povjerenice Šuice radi pripreme novog pakta za Sredozemlje. Razvijen u bliskoj suradnji sa sredozemnim partnerima i državama članicama, Pakt je usmjeren na rješavanje zajedničkih izazova, poticanje međuljudskih odnosa i gospodarskog rasta te jačanje regionalne sigurnosti.

Vaša reakcija na temu