22/04/22 · 19:45

U 83 DANA Hrvatski branitelji Werner Ilić i Martin Cruickshank uspješno preveslali Atlantik

Od Kanarskih otoka do Bridgetowna na Barbadosu

U 83 DANA Hrvatski branitelji Werner Ilić i Martin Cruickshank uspješno preveslali Atlantik
Foto: Ministarstvo hrvatskih branitelja
Piše N. M.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Povodom 30. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske hrvatski branitelji preveslali su Atlantski ocean od Europe do Amerike te su tim pothvatom uvrstili Hrvatsku u ligu veslačkih nacija koje su uspjele preveslati Atlantik.

U 83 dana hrvatski branitelji Werner Ilić i Martin Cruckshank su preveslali Atlantik od Kanarskih otoka do Bridgetowna na Barbadosu. U ovom pothvatu pokazali su neizmjernu hrabrost, snažnu volju i nesalomljiv duh, sve ono što su kao hrvatski branitelji pokazali tijekom Domovinskog rata.

Posebno valja istaknuti kako je, osim primarnoga cilja, želja naših branitelja bila i upozoriti na veliki problem onečišćenja oceana. Stoga su cijeli pothvat izveli u skladu s ekološkim standardima a na cilj su stigli na Dan planeta zemlje koji je ove godine posvećen klimatskim promjenama.

Potpredsjednik hrvatske Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved čestitao je dvojici ponosnih hrvatskih branitelja na ovom povijesnom uspjehu, izrazivši zadovoljstvo što hrvatski branitelji i umirovljeni časnici Hrvatske vojske i na ovakav način doprinose promociji naše domovine u svijetu.

'Dragi Wernere i Martine, ostvarili ste svoj cilj - preveslali Atlantik od Europe do Amerike u slavu Hrvatske i uvrstili Republiku Hrvatsku u društvo 31 zemlje koje su ostvarile to postignuće. Mi u Hrvatskoj smo ponosni na ovaj vaš hvalevrijedan pothvat, te vas s radošću iščekujemo', poručio je Medved.

Ministarstvo hrvatskih branitelja pokrovitelj je projekta 'Veslom preko Atlantskog oceana', koji je dolaskom na cilj dvojice hrvatskih branitelja uspješno realiziran.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp