Valdas Dambrauskas uveo je Sabah u Ligu prvaka! U uzvratnoj utakmici playoffa kvalifikacija, Sabah je na domaćem terenu s 5:2 nakon produžetaka svladao izraelsku Hapoel Beer Shevu i tako izborio ulazak u najelitnije europsko natjecanje.
Hapoel je u prvoj utakmici slavio s 2:1, a u Bakuu su krenuli vrlo dobro te su poveli u 10. minuti golom Zlatanovića. Sabah je napadao, a do izjednačenja su stigli u 38. minuti, zabio je Nwachukwu.
U 61. minuti Hapoel je opet stigao do vodstva, u strijelce se upisao Mizrahi. Treba istaknuti da je kod oba gola izraelske momčadi loše reagirao vratar Sabaha Pokatilov.
Momčad bivšeg trenera Hajduka nije se predavala. U 74. minuti za 2:2 zabio je Rakhmonaliyev, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Mutallimov poentirao za 3:2.
Potom su uslijedili produžeci. Hapoel je u 100. minuti ostao s igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Diop.
Minutu kasnije Mbina je zabio za 4:2, a konačnu potvrdu povijesnog rezultata za Sabah donio je Mickels u 115. minuti. Gosti su na kraju ostali s devet igrača, drugi žuti karton zaradio je Peretz.
Dambrauskas je Sabah preuzeo u ljeto 2025. godine. Klub koji je osnovan 2017. godine doveo je do povijesnog uspjeha. S njima je osvojio prvenstvo i kup Azerbejdžana, a potom je ovog ljeta prošao četiri pretkola (redom Tns, Kups, Aarhus i Hapoel) te izborio Ligu prvaka.






