Saborski zastupnik Centra Damir Barbir upozorio je da povećanje poreza za više od 110 tisuća hrvatskih obitelji ne može biti antiinflacijska mjera,
ocijenivši da se time dodatno opterećuju ljudi koji rade.
'Kako povećanje troškova ljudima koji rade može smanjiti cijene? Ne može i svi vi to znate', rekao je Barbir, dodajući da HDZ, kada mu zatreba novca, ne dira svoje, nego poseže za onima koji rade.
Kako je istaknuo, sada su na redu mali obiteljski iznajmljivači, ljudi koji su obnovili kuće svojih roditelja, uredili apartmane da bi školovali djecu ili rade cijelu godinu da bi u par mjeseci mogli nešto zaraditi. Ustvrdio je da im se ovim poručuje kako su oni problem hrvatske inflacije.
'Problem Hrvatske nisu ljudi koji rade, nego oni koji žive od rada drugih', poručio je.
Ustvrdio je da bi se, umjesto povećanja poreza, u javnom sektoru moglo ukinuti deset tisuća izmišljenih radnih mjesta, što bi, prema njegovim riječima, donijelo 500 milijuna eura godišnje.
'Pola milijarde eura zbog kojih ne biste morali uzimati novac od hrvatskih obitelji niti povećavati poreze', rekao je Barbir, dodajući da mali obiteljski iznajmljivači svoj novac troše u Hrvatskoj, čime pune hrvatsko gospodarstvo.
'Ne ulazite u džepove hrvatskih domaćina da biste mogli hraniti deset tisuća izmišljenih HDZ- ovih radnih mjesta. Ostavite na miru one koji stvaraju i pošaljite na tržište rada one koje je HDZ izmislio. Ovo nije rasprava o apartmanima ni o turizmu, nego o tome od koga će Hrvatska živjeti. Hoćemo li živjeti od ljudi koji rade ili od ljudi koje je HDZ izmislio?', istaknuo je Barbir, zaključivši da Hrvatska neće postati bogatija tako da uništi više od 100 tisuća hrvatskih obitelji, nego kada prestane financirati deset tisuća izmišljenih HDZ-ovih radnih mjesta.






