Nakon što smo objavili priču o stanarima zgrade u Ulici fra Bone Razmilovića na Spinutu koji su sami uredili zapuštenu površinu ispred svoje zgrade, javili su nam se i čitatelji s Bola. I oni su odlučili uzeti stvar u svoje ruke te prostor ispred zgrade pretvoriti u ugodan kutak za druženje i odmor.
Kako nam je ispričala čitateljica, radovi su još uvijek u tijeku, no prve promjene već su vidljive.
'Tek je novo i još je u procesu sređivanja. Nadamo se da će se, kada sve bude gotovo, susjedi ovdje okupljati i provoditi vrijeme zajedno. Svi su zadovoljni. Jedni su napravili klupicu od paleta i obojili je, postavljena je kamena posuda s vodom i hranom za ptice, a tijekom večeri prostor osvjetljavaju solarne lampice. Prije uređenja ovdje je bila samo trava. Jedino se nadamo da nam ga nitko neće uništiti', kazala je za Dalmatinski portal.
U videu pogledajte kako izgleda njihov mali kvartovski vrt koji je još uvijek u nastajanju.






