Na današnji dan, prije 31 godinu, počela je Maslenica - prva velika oslobodilačka operacija Hrvatske vojske i policije, koja je bila prekretnica u tijeku Domovinskog rata.
U samo 72 sata oslobođeno je gotovo stotinu četvornih kilometara okupiranog teritorija i ostvareni su uvjeti za ponovno prometno povezivanje juga i sjevera Hrvatske.
Obilježavanje je počelo budnicom na gradskim ulicama na Poluotok te odavanjem počasti poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima kod Glavnoga križa na gradskome groblju.
Mimohod pripadnika Oružanih snaga RH i MUP-a s ratnim zastavama proći će Jazinama, Obalom kneza Branimira, Mostom, Narodnim trgom i Širokom ulicom, a sveta misa za domovinu služit će se u crkvi sv. Šimuna.
Odavanje počasti nastavit će se kod Spomen-obilježja 3. gardijske brigade Kune u Kašiću, 4. gardijske brigade Pauci kod Zelenog hrasta u Islamu Latinskom te za sve poginule hrvatske branitelje u vojno-redarstvenoj operaciji Maslenici kod zaštitnog pojasa DC-8 uz odmorište sjeverne strane Masleničkog mosta.
U atriju Providurove palače, gdje će biti postavljena izložba plakata i fotografija ratnih postrojba, klapa HRM-a Sv. Juraj i policijska klapa Sv. Mihovil održat će koncert, javlja HRT.