Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay.com Čak 16 prometnih nesreća u jednoj dalmatinskoj županiji, najčešći uzrok - neprilagođena brzina

Čak 16 prometnih nesreća u jednoj dalmatinskoj županiji, najčešći uzrok - neprilagođena brzina

Podaci za protekli tjedan

Prema statističkim pokazateljima u cestovnom prometu, odnosno od 19. do 25. siječnja, u Šibensko-kninskoj županiji dogodilo se ukupno 16 prometnih nesreća -  tri s ozlijeđenim osobama i 13 s materijalnom štetom. U njima su tri osobe lakše i dvije teže ozlijeđene.

Najviše se nesreća dogodilo na području Šibenika - njih 12, od kojih tri s ozlijeđenim osobama i devet s materijalnom štetom. Na području Drniša nije se dogodila niti jedna prometna nesreća. Na području Knina dogodile su se četiri prometne nesreće s materijalnom štetom.

Analizom uzroka utvrđeno je da su najčešće greške sudionika, odnosno okolnosti koje su prethodile događanju nesreća neprilagođena brzina kretanja vozila - 14, nepoštivanje prednosti prolaska - u dva slučaja. 

U promatranom razdoblju protiv počinitelja prometnih prekršaja ukupno je poduzeto 370 mjera, od kojih je za istaknuti nepropisnu brzinu (164), sigurnosni pojas (80), zabranjeni smjer (40), nepropisno uključivanje isključivanje (40), upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola (20), tehničku neispravnost (5) i tako dalje. Ujedno je iz prometa isključeno 26 vozača i 10 vozila.

Vaša reakcija na temu