Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Ivica Čavka Dalibor Ninčević je HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Solina: 'Cilj nam je pobjeda u prvom krugu'

Dalibor Ninčević je HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Solina: 'Cilj nam je pobjeda u prvom krugu'

U Hrvatsku demokratsku zajednicu su prešli predsjednik solinskog HSS-a Lovro Bućan, potpredsjednik Petar Čolak i tajnik Marin Vukšić

Saborski zastupnik i predsjednik solinskog HDZ-a Blaženko Boban s potpredsjednicima je službeno predstavio kandidata za gradonačelnika. Dosadašnji dogradonačelnik Dalibor Ninčević, koji od lipnja prošle godine obnaša dužnost prvog čovjeka grada, nakon što je Boban objavio da se povlači jer ne može kvalitetno se posvetiti dvjema funkcijama, saborskoj i gradonačelničkoj, dobio je jednoglasnu podršku solinskog HDZ-a za kandidaturu.

Osim službene objave kandidature, na konferenciji za medije je otkriveno i da je vrh solinskog HSS-a, predsjednik Lovro Bućan, potpredsjednik Petar Čolak i tajnik Marin Vukšić prešao u HDZ. I to, prema Bobanovim riječima, nakon više od 25 godina djelovanja u HSS-u.

Govoreći o kandidatu, Boban je kazao da će Ninčević nastaviti kontinuitet izuzetno kvalitetnog razvoja Solina, te da je kao dogradonačelnik također izuzetno obavljao dužnost.

- Mislim da je jedinstveni slučaj u politici da dvojica suradnika u 11 godina zajedničkog rada nisu imali niti jednog prijepora oko stavova vezanih za razvoj grada - opisao je Boban.

Cilj lokalnih izbora je prolaz u prvom krugu, kao što je i Boban uvijek pobjeđivao, te zadržati apsolutan broj vijećnika u gradskom parlamentu, a sve s ciljem realiziranja i pokretanja novih projekata.
Gradsko vijeće Solina broji 21 zastupnika, od toga je 16 koalicije HDZ-HSU-HČSP, a sam HDZ ima 13 ruku. Potpredsjednik Zdravko Perko je poželio i više nakon ovih izbora.

Kandidat za gradonačelnika je istaknuo kako se zahvaljuje na jednoglasnoj podršci solinskog HDZ-a.

- Potvrda kandidature i podrška koju sam dobio od stranke s jedne strane predstavlja krunu mog političkog i javnog djelovanja, ali isto tako i s druge strane i ogromnu odgovornost - krenuo je Ninčević.

Poručio je svojim sugrađanima da ima znanje, iskustvo, snage i odlučnosti ponuditi kontinuitet razvoja te jasnu viziju za dalje prema potrebama i zahtjevima koji stoje pred gradom.

- Kao pojedinac ne mogu ih realizirati bez potpore Gradskog vijeća i zato vjerujem da će sugrađani prepoznati i mene, ali i listu HDZ-a jer je to jamstvo daljnjeg kvalitetnog rada i razvoja - poručio je.

Na koncu je istaknuo da će biti otvoren za sugestije i savjete i ljudi izvan stranke, ali prije svega će osluhivati i uvažavati potrebe sugrađana.

Program će predstaviti detaljno uskoro, a što se tiče koalicije za lokalne izbore Boban je kazao da je stav središnjice kako lokalne organizacije imaju apsolutnu autonomiju hoće li i s kim će koalirati. Jednako kao i za zamjenike, ali će prije svega, kako je rekao, napraviti istraživanje i vidjeti stanje te nakon toga odlučiti.

Vaša reakcija na temu