Već godinama splitski vozači, biciklisti i motoristi upozoravaju na opasan zavoj iznad plaže Kašjuni, no problem i dalje nije saniran. Umjesto toga, postavljeni betonski blokovi dodatno su suzili cestu pa je prolaz postao iznimno rizičan, osobito za autobuse koji raspolažu s tek pola metra prostora pri mimoilaženju.
Situaciju dodatno otežava privremeni semafor, koji mnogi biciklisti i motoristi ignoriraju, dok se između dva semafora nalazi i prilazna cesta prema obližnjim kućama. Vozači koji izlaze iz tog smjera često nemaju uvid u signalizaciju, što povećava mogućnost prometnih nesreća.
Uz probleme sa suženjem kolnika, u samom zavoju uočeni su odroni zemlje, a iznad ceste prijeti i veći komad zemlje s korijenjem, dok se na više mjesta odronilo i kamenje. Takvi uvjeti osobito su opasni za motocikliste i turističke rikše koje svakodnevno prolaze tim dijelom, a u noćnim satima rizik je još veći.
Splićani upozoravaju da se cesta prema moru postupno urušava i traže hitnu sanaciju, jer kako ističu – situacija je sve gora, a opasnost sve veća.