Nakon što je Miro Bulj zabranio izložbu hrvatske fotografkinje Inije Herenčić 'Susret na Tromeđi' koja se danas trebala otvoriti u Galeriji Sikirica reagirali iz te javne muzejske ustanove. Radi se o ciklusu fotografija koje prate tradicionalnu kulturnu manifestaciju 'Sijelo tromeđe' koja se odvija u selu Strmica kontinuirano već više od pola stoljeća, a predstavlja prvenstveno narodne običaje hrvatskih Srba, ali i onih iz susjednih zemalja. Evo što poručuje ravnateljica Galerije Sikirica, Dragana Modrić:
'Povodom jučerašnje najave otvorenja izložbe umjetnice Inije Herenčić te zabrane koja je potom uslijedila, službeni stav Gradske galerije Sikirica kao javne muzejske ustanove jest da je došlo do grubog ograničavanja umjetničke slobode i jednako tako napada na neovisnost rada ustanova u kulturi. Smatramo da se političke nesuglasice i razmirice ni u kojem slučaju ne bi smjele prelijevati na programsko djelovanje ustanova, pogotovo jer je riječ o izložbi koja promovira međukulturni dijalog.
Ipak, u suglasnosti s Odjelom za kulturu Srpskog narodnog vijeća donijeli smo odluku u otkazivanju izložbe jer dijelimo mišljenje da u stvorenoj atmosferi kvalitetna realizacija projekta više nije moguća.
Gradska galerija Sikirica u 15 godina rada i djelovanja kreirala je prostor slobode izražavanja, dijaloga i uvažavanja različitosti te smo kroz brojne projekte senzibilizirali javnost i otvarali osjetljive teme od interesa za lokalnu zajednicu. Vrijednosti koje promoviramo temelje se na uključivosti, uvažavanju različitosti i poticanju međukulturnog dijaloga, na čijem je tragu bila i planirana izložba Inije Herenčić 'Susret na Tromeđi'.
Ovim putem se ograđujemo od iznesenih stavova koji promoviraju isključivost po bilo kojoj osnovi, pa tako i nacionalnoj, te izražavamo podršku umjetnici Iniji Herenčić kojoj je ovim činom ograničen prostor umjetničke slobode i izražavanja.
U kontekstu toga, skrećemo pozornost na činjenicu da je izlaganje u muzejima i galerijama je još uvijek jedan od ključnih načina prezentacije i promoviranja umjetnosti široj publici, od čega u konačnici umjetnicima_icama ovisi i egzistencija, mogućnost da plaćaju račune i donose kruh na stol.
Solidarno stajemo uz Iniju Herenčić kao i sve radnike u kulturi kojima politički motivirane odluke ograničavaju umjetničku slobodu, a samim tim i životnu egzistenciju dovode u pitanje', navela je.