Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Bogdan Klarić ISPITANI SVJEDOCI Vozač Tesle koji je usmrtio pješakinju na nogostupu pušten na slobodu

ISPITANI SVJEDOCI Vozač Tesle koji je usmrtio pješakinju na nogostupu pušten na slobodu

Sud je po žalbi obrane već odlučio da nema opasnosti od ponavljanja djela

Sudac istrage Županijskog suda u Splitu pustio je na slobodu Dina Klarića, vozača Tesle, koji je prije nepunih mjesec dana vozeći velikom brzinom na nogostupu Ulice Slobode usmrtio pješakinju.

Klariću je nakon privođenja pritvor određen i zbog opasnosti od ponavljanja djela i utjecaja na svjedoke, no po žalbi obrane izvanraspravno vijeće zaključilo je da ne postoji bojazan da bi mogao ponoviti djelo. Kako je istaknuo branitelj Vinko Ljubičić, njegov branjenik nije kažnjavan za prekršaje ili kaznena djela u prometu.

'Dakle, okrivljenik je tri puta prekršajno kažnjavan novčanim kaznama zbog prekršaja koji se odnose na tehničke nedostatke motornog vozila, a ti prekršaji nisu bili povezani s nepropisnom vožnjom ili vožnjom pod utjecajem alkohola ili opijata pa se može zaključiti kako kazneno djelo za koje se tereti predstavlja eksces u inače urednom okrivljenikovom ponašanju u prometu. Stoga, unatoč konkretnim okolnostima inkriminiranog događaja i nastupjelom posljedicom, ocjena je ovog vijeća da na strani okrivljenika ne postoje one osobite okolnosti koje bi upućivale na predvidivu i realnu opasnost da bi na slobodi ponovio to ili koje drugo kazneno djelo', navodi se u odluci izvanraspravnog vijeća.

Preostalo je tako ispitati dva svjedoka koji su se s Klarićem nalazili u Tesli, što je i napravljeno jučer pa je Državno odvjetništvo obavijestilo suca istrage da prestaju razlozi za istražni zatvor.

Klarić se, koliko je poznato, brani da nije prebrzo vozio i da je zapravo došlo do nekakvog tehničkog kvara. Što se točno dogodilo, trebala bi otkriti istraga, odnosno vještačenje podataka iz Tesle.

Vaša reakcija na temu