Bivša pravobraniteljica za djecu Ivana Milas Klarić učlanila se u stranku Pametno. Osim Milas Klarić, učlanila se i Lana Pavić.
Što se tiče bivše pravobraniteljice, podsjetimo, mandat joj je trebao isteći tek 2022. godine, ali, vladajuća većina ju je srušila u Saboru, gurajući hitno novi Zakon o pravobranitelju, na što su reagirali i iz Vijeća Europe. Usvajanjem novog zakona, de facto je smijenjena. Na novi poziv potom se Milas Klarić nije ni javila.
- Već duže vremena Hrvatska ne ide u smijeru kojem je mogla i trebala ići. Želim liberalnu, modernu, ekonomski uspješnu Hrvatsku, koja svojim građanima osigurava plaće i mirovine za dostojan život, u kojoj je nužno reformirati sustav uprave, pravosuđa, zdravstva i obrazovanja – istaknula je Milas Klarić i dodala.
- Sve ovo nije moguće bez političkog angažmana. Nažalost, veliki dio građana je potpuno razočaran postojećim političarima i postaje pasivan. U takvom okruženju uspijevaju uglavnom nekompetentni i korumpirani. Zato smatram kako je vrijeme da se aktiviraju kompetentni ljudi u svojim područjima, koji bi podsjetili da politika može i mora biti usmjerena javnom dobru, a time i dobrobiti pojedinca.
Sličan motiv u politiku je 'natjerao' i Lanu Pavić, TV voditeljicu i urednicu, politologinju, doktorsku kandidatkinju političke teorije.
- Današnja Hrvatska nije država kakvu želim svojoj niti bilo čijoj djeci. Ona trebaju odrastati u sredini koja cijeni poštenje, znanje, radišnost i kreativnost, u kojoj svi mogu ostvariti svoje potencijale. U stranci Pametno prepoznala sam želju za borbom protiv korupcije, nepotizma, neznanja i indoktrinacije kako bismo postali moderno društvo izgrađeno na načelima slobode i beskompromisnog poštivanja ljudskih prava.