Nacionalni brodar Jadrolinija od sutra, 26. lipnja, uvodi dodatne polaske na trajektnoj liniji Split – Supetar – Split, prenosi Brač danas.
Trajekti državnoga brodara tako će dvanaest puta povezivati Split i Supetar, a isto toliko će biti isplovljavanja i iz Supetra prema Splitu. Iz Splita za Supetar trajekti će ploviti u: 5,15, 6,15, 7,45, 9,00, 10,45, 12,30, 14,15, 16,30, 18,00, 19,30, 21,00 i 23,59 sati, dok će iz Supetra za Split trajekt isplovljavati u 5,00, 6,30, 7,45, 9,00, 10,45, 12,30, 14,15, 15,45, 18,00, 19,30, 20,45 i 22,45 sati.
Do današnjega dana Jadrolinija je na traženoj srednjodalmatinskoj liniji plovila devet puta dnevno, a posljednji uvedeni polazak bio je onaj u 22,45 sati iz Supetra, posljednji s otoka te u 23,59 sati iz Splita, posljednji s kopna prema otoku. Dodatne linije uvođene su postupno kako se normalizirao život na otoku, a s obzirom da je povećan i broj dolazaka turista, trajektne linije od sutra će biti osnažene i osigurat će kvalitetniju povezanost otoka s kopnom.
Treba još jednom istaknuti kako su odlukom Nacionalnoga stožera civilne zaštite putnici u javnom prijevozu od ponoći u obvezi koristiti medicinske maske ili maske za lice u tijeku putovanja. Ta se odredba odnosi i na putovanja trajektom, brodom i katamaranom, a posebnu obavijest s time u svezi objavila je i Jadrolinija na službenoj stranici. Prema odluci Nacionalnoga stožera civilne zaštite, pružatelj usluga javnoga prijevoza ne smije dopustiti ulazak u prijevozno sredstvo, odnosno vozač ne smije započeti vožnju ukoliko se u prijevoznom sredstvu nalaze putnici bez medicinske maske ili maske za lice. Plovidbeni red vrijedit će do opoziva, a možete ga pratiti i na portalu u rubrici 'Servisne informacije', piše Brač danas.