Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Screenshot KAŠTELA Zbog straha i doživljenog šoka socijalni radnici na bolovanju

KAŠTELA Zbog straha i doživljenog šoka socijalni radnici na bolovanju

'Od smrti djevojčice iz Nove Gradiške, napadi na naše djelatnike su postali učestaliji i bilježimo već četiri verbalna napada, a sada i ovaj fizički', kaže ravnatelj Bjažević

Troje djelatnika Centra za socijalnu skrb iz Kaštel Starog, koji su napadnuti dok su obavljali posao u jednoj obitelji u Kaštel Kambelovcu, u petak ujutro nisu došli na posao. Riječ je o dvije djelatnice i djelatniku, stručnom timu centra, koji su u četvrtak oko 13.30 sati zadobili lakše tjelesne ozljede.

- Čuo sam se s njima i oni su dobro, ali nisu dovoljno dobro da bi bili u stanju obavljati svoj posao. Otvorit će bolovanje. Preteške su ovakve situacije. U posljednje vrijeme, od smrti djevojčice iz Nove Gradiške, napadi na naše djelatnike su postali učestaliji i bilježimo već četiri verbalna napada, a sada i ovaj fizički - za 24 sata kazao je Ante Bjažević, ravnatelj Centra za socijalnu skrb u Splitu u čijem je sastavu kaštelanska podružnica.

Iz PU splitsko-dalmatinske izvijestili su da je provedeno kriminalističko istraživanje, a utvrđeno je kako je maloljetnik nad kojim su djelatnici postupali pružao otpor i fizički nasrnuo na djelatnike koji su izvršavali službenu radnju.

- O svim prikupljenim saznanjima i utvrđenim činjenicama dostavili smo izviješće nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu u Splitu – navode iz policije.

Podsjetimo, nakon napada u četvrtak su u službene prostorije policije dovedene tri osobe, ali je utvrđeno kako je samo maloljetnik taj koji je napao socijalne djelatnike kojima ovo nije prvi dolazak u tu obitelj.

Ravnatelj Bjažević u četvrtak je rekao kako je dobro i prošlo kako je moglo biti te da su napadnuti rukama i nogama zbog čega su djelatnici bili u ogromnom stresu i šoku.

Prošli tjedan, u petak, policija je intervenirala i u Centru za socijalnu skrb u Omišu gdje je 41-godišnjak urlao na djelatnike tražeći termin za konzultacije u slučaju razvoda od supruge. Završio je na Prekršajnom sudu u Splitu gdje su mu odredili petodnevno 'hlađenje' u zatvoru na Bilicama.

Vaša reakcija na temu