Ispred zgrade makarske gradske uprave jutros su se okupili građani koji se protive planiranoj prodaji čestice zemljišta za izgradnju na Osejavi.
Prosvjedu se odazvao velik broj građana Makarske i susjednih mjesta, koji su zajednički izrazili žestoko protivljenje devastaciji ovog jedinstvenog prirodnog i kulturnog područja.
- Osejava nije na prodaju, ne damo je na prodaju. Ne damo je investitorima, jer ona mora ostati nama i našoj djeci – poručio je gradonačelnik Makarske Zoran Paunović, naglasivši da nitko nije protiv investitora, ali da ne može biti gradnje na štetu građana.
Paunović je iznio i kratku kronologiju slučaja podsjetivši da se Grad još od 2021. godine protivi izdvajanju i cijepanju sporne čestice, no sada Županija odlučuje tu česticu prepustiti u ruke investitorima.
- Ništa još nije gotovo – povlačenjem ove točke samo kupujemo vrijeme, jer oni je uvijek mogu vratiti. Svi zajedno sljedeće četiri godine moramo paziti i štititi taj komadić raja – istaknula je županijska vijećnica Viki Puharić.
Naime, za sutra je zakazana sjednica Županijske skupštine na kojoj će se tek vidjeti hoće li točka o davanju na javnu dražbu 1.135 m² šumskog područja zaista biti uklonjena s dnevnog reda.
- Nije bitno odakle ste, kad ste došli u Makarsku, bitno je da ju volite! Osejava su pluća grada i Osejava mora ostati zelena. Nećemo dopustiti gradnju hotel na čestici za koju se danas borimo! – poručila je Gordana Muhtić, predsjednica Gradskog vijeća Makarske.
Najavljeni projekt hotela na Osejavi još je jedan u nizu pokušaja da se najvrjedniji prostori Makarske stave u službu profita pojedinaca. Današnje javno okupljanje jasno je pokazalo da građani Makarske traže konačno uvođenje zakonskih ograničenja kojima bi se onemogućila gradnja megalomanskih hotela na zelenim površinama i u zaštićenim područjima.