Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Veljko Martinović MATIJEVIĆ: Grad će naš prijedlog lokacija ponuditi APN-u za POS, na Brdima se može početi raditi odmah

MATIJEVIĆ: Grad će naš prijedlog lokacija ponuditi APN-u za POS, na Brdima se može početi raditi odmah

Cijena stanova će biti od 1350 eura za metar kvadratni

Gradski vijećnik SDP-a, Davor Matijević, poručuje kako su u petak dobili odgovor stručnih službi Grada u kojem ih obavještavaju da će APN-u ponuditi lokacije koje su oni predložili za gradnju POS-ovih stanova. Radi se o Mejašima, Kamenu, Šinama, Ravnim njivama i Brdima. Gradnja na Brdima, tvrdi Matijević, može početi odmah i to s maksimalno 800 stanova. 

- To znači da su naše lokacije prihvaćene i da Split napokon pokreće gradnju POS-ovih stanova. Cijena stanova će biti od 1350 €/m2. Iako je naš prijedlog bio da Grad samostalno krene u realizaciju, bez APN-a, to nije nešto na ćemo inzistirati, ali ćemo na idućoj sjednici iznijeti naše argumente i nadamo se da ćemo kroz argumentiranu raspravu doći do najkvalitetnijeg rješenja. APN ima i svojih pozitivnih kao i negativnih okolnosti, ali ako HDZ-ova vlada i institucije bojkotiraju Grad Split, kao što to gradonačelnik tvrdi, tim više smatramo da bi Grad Split trebao biti samostalni nosioc cijelog projekta - poručuje Matijević.

Ono na čemu će inzistirati, dodaje, jest da od navedenog broja stanova 30% stanova bude za najam, a ostali za prodaju.

- Moramo izraziti zadovoljstvo što je gradonačelnik postao uključiv i što je prihvatio našu inicijativu, ali najveće zadovoljstvo je što smo napokon počeli realizirati predizborna obećanja. POS je jako bitan za razvoj grada Splita i ovo mora biti samo početak rješavanja problema preskupih cijena kvadrata kao i nedostatak stanova za dugotrajni najam.

Vaša reakcija na temu