U 67. godini umro je Veljan Radojković, istaknuti splitski SDP-ovac. Radojkoviću je pozlilo dok je boravio u svojoj kući u Škripu na Braču. Prebačen je u KBC Split, no liječnici ga nisu uspjeli spasiti.
Radojković je nedavno otišao u mirovinu s mjesta predstojnika Ureda državne uprave. Na Kerumov zahtjev postavljen je u Nadzorni odbor Čistoće.
Radojković je jedan mandat bio predsjednik splitsko-dalmatinskog SDP-a. Na toj funkciji ga je 2010. godine naslijedio Arsen Bauk. Bio je potpredsjednik Županijske skupštine u više mandata, a svojedobno je bio i zamjenik gradonačelnika Splita Ivice Škarića.
Prije dvije godine pred Uredom državne uprave Radojković je spasio branitelja koji se polio benzinom te zaprijetio da će se zapaliti. Rekao mu je: 'Ako ćeš zapaliti sebe, zapali i mene.' Branitelj je polio i njega benzinom, nakon toga su otišli u njegov ured popiti kavu.