Uz Mlađana Tudora na gitari, 50-ak prijatelja se oprostilo od Lepe Smoje pjesmom 'Laku noć Luigi, laku noć Bepina'. Lepa Smoje pokopana je u obiteljskoj grobnici u Žrnovnici uz supruga, kćerku i majku.
Prije nego je povorka krenula za lijesom kojega su pridržavali Boris Dežulović, Saša Ljubičić, Mato Lončar poznatiji kao Mate Biljarista te mladi Ivan Bošković, povezan s 'tetom Lepom' cijeli život i preko Mozaika, zapljeskalo se splitskoj umjetnici.
- Umjetnike se ispraća aplauzom - pozvao je dr.sc.Tonći Šitin okupljene, na što se odvratilo dugim i toplim pljeskom.
Emotivne govore, inače, održali su Šitin i Ante Jelaska, kazališni redatelj i poznati antifašist. Nisu se skrivale suze.
- Bilo je to nekome drago ili ne, u legendu se otisnula Lepa Smoje. Do samog kraja nije je pratila nesigurnost beznačajnog čovjeka, gorčina uvrijeđenih kojima je život donio manje nego li su očekivali, nije bila pohlepna da se domogne svega što joj je život uskratio, umjela je upravljati događajima koji su uzeli svoj tok i suočiti se s provalijama po čijim je ivicama hodala - počeo je Šitin.
Lepa je, nastavio je, uspjela pronaći svoju sudbinu očaravajućom jednostavnošću i u ludoj igri života nije bila spremna na imitacije i prazan ukus. Naučila je odavno od majke što su to lažne šljokice i lažna raskoš koje svjetlucaju sjajem bez pokrića.
- Bila je neprilagodljiva, ništa je konačno ne može odrediti, nije bila za rutinu, nije lako pristajala - govorio je.
Dozvao je i proglas na vratima, nakon susreta s prijateljima koji bi završavali borbenim pjesmama kada je to bila hrabrost: 'Prijatelji? Kada vas trebam onda vas nema, sada mi je dosta godina i života...Lepa Čatipović'.
- Čudim se, poznavajući je dobro, da je uopće pristala umrijeti ili je ovo neka njezina kvaka u stilu 'Budi ono što nikada nisi bila, barem i mrtva' - kazao je Šitin.
Zapjevat će, nastavio je, Šunje, Lepina majka i Renata moći uglas zapjevati 'Došla majka s kolodvora dia dia de' koju je voljela.
Lepa je, zaključio je, simbol grada.
Jelaska je poručio govorom 'Lepa moja, Lepa naša, Lepa svjetska hvala ti za sve'.
- Lepa moja, Lepa svoja, Lepa naša krenila si spavat. Išla si leć i zaspala, ti spavaš Lepa moja. Sa svojin Šunjon bila si simbol i znak grada. Split je osiromašen još jedan put - rekao je Jelaska i zaplakao.
Prijatelji Feđa Klarić sa suprugom i sinom, Predrag Lucić, Ivica Ivanišević, Damir Šarac, Boris Kragić, Smojin vozač Siniša Reljić, Nataša Bebić, 'Splitski cvitovi'- Đordana Barbarić i Dijana Aničić te Milena Mratinić, Ivo Anić, Vjeko Aljinović, Meri Matulić, Pjero Baranović, general Luka Džanko i legendarni hajdukovac Ivo Bego došli su ispratiti Lepu Smoje. Prema njenoj želji, bio je tihi sprovod.
Severina nije stigla, ali je poslala vijenac s bijelim ružama na kojem je pisalo ' Voli te tvoja mala Seve'.
Nadgrobnu ploču na obiteljskoj grobnici izradio je Vasko Lipovac, jedini je to nadgrobni spomenik kojega je izradio za života.