Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Pisalo se o hrvatskim poduzetnicima na Trumpovoj inauguraciji, ali ne o ovome...

Pisalo se o hrvatskim poduzetnicima na Trumpovoj inauguraciji, ali ne o ovome...

'Ispod radara' je prošlo ime Krešimira Čorka

Hrvatski mediji su izvijestili o Hrvatima koji su imali čast prisustvovati predsjedničkoj inauguraciji Donalda Trumpa, a od poduzetnika su istaknuti Josip Komar, Natko Vlahović i Mladen Prka. Riječ je o biznismenima koji godinama imaju dobre odnose s veleposlanicima SAD-a u Hrvatskoj i koji su zbog svojih poslova i konekcija zaslužili poziv u Washington. Međutim, ime jednog hrvatskog poduzetnika nije se našlo u medijima, a također je bio na događaju koji je pratio cijeli svijet. Riječ je Krešimiru Čorku, koji je bio čelni čovjek niza firmi, iako se o njemu na internetu ne može naći puno podataka, osim onih magazinskog tipa u kojima se može saznati da iza sebe ima brak s današnjom vlasnicom Hanza Medije Anom Hanžeković, potom i sa Sanjom Duggan, koju tituliraju jednom od najbogatijih Hrvatica, te da je nedavno otkrivena njegova veza s tenisačicom Donnom Vekić

Čorak ima zanimljiv background, njegov otac je 1991. godine s američkim partnerom Clydeom Dentonom osnovao INETEC - Institut za nuklearnu tehnologiju, koji danas zapošljava oko 120 ljudi.  Radi se o obiteljskoj tvrtki koja je u svjetskom vrhu u razvoju i istraživanju tehnologija za ispitivanje nuklearnih elektrana. Mediji su pisali da je INETEC jedina tvrtka u svijetu koja ima kompletne sustave za ispitivanje nuklearnih elektrana PWR i VVER tipa (ruska verzija lakovodnog reaktora). 

Krešimir Čorak dobar dio života proveo je na relaciji SAD - Hrvatska, poslovao je i u drugim dijelovima svijeta, a navodno je u dobrih odnosima s pojedinim utjecajnim članovima Republikanske stranke, što ga je postavilo na listu ovog povijesnog događaja.

Još jedan događaj vezan za Krešimira Čorka nije mogao proći ispod radara: u ožujku 2011. su ga trojica muškaraca pokušala oteti. Dočekali su ga maskirani ispred njegove garaže na zagrebačkom Vrbiku, ali ga nisu uspjeli ugurati u automobil...

Vaša reakcija na temu