U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježena je jedna prometna nesreća koja je za posljedicu imala smrt jedne osobe i deset prometnih nesreća s ozlijeđenim osobama - dvije su osobe teže i deset ih je lakše ozlijeđeno. S materijalnom štetom zabilježeno je osam prometnih nesreća.
Broj poduzetih mjera prometne policije
Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli su 1039 represivnih mjera, od kojih izdvajaju one poduzete počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća - tzv. 'četiri ubojice u prometu'. Tako su 503 osobe sankcionirane zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 51 mjera poduzeta je prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, 11 osoba prekršajno je sankcionirana zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirano je, pak, 68 osoba.
'Od ostalih prekršaja izdvajamo 92 mjere poduzete zbog nepropisnog pretjecanja i 77 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja, od kojih je 11 bilo na mjestima namijenjenim za osobe s invaliditetom', izvijestili su iz PU dubrovačko-neretvanske.