Nakon detaljnog pretraživanja vrulje Zečica za sad nema indicija da je nestali ronioc u vrulji. Potraga se nastavlja na morskom području oko same vrulje, poručuju iz HGSS-a.
'Speleoronilačko spašavanje izuzetno je kompleksno i teško. Zahtijeva vrhunsku organizaciju, veliki broj osposobljenih i uvježbanih speleospašavatelja, ogromnu količinu specijalističke opreme i dobru logističku potporu.
Tečajevi koje su prolazili članovi Odjela za speleoronilačko spašavanje HGSS-a su: osnovni i napredni NITROX tečaj, dekompresijski tečaj, ubrzani dekompresijski tečaj, TRIMIX 60, 80 i 100, Intro the cave, Cave i Full cave', priopćili su spasioci.
Ministarstvo obrane odobrilo je korištenje autonomnog podvodnog vozila Remus Hrvatske ratne mornarice za akciju traganja za nestalim speleoroniocem.
'Autonomno podvodno vozilo Remus 100 iz sastava Hrvatske ratne mornarice upućeno je u srijedu 24. kolovoza 2022. godine na područje Modrič kod špilje Zečica (Podvelebitski kanal) gdje traje akcija traganja za nestalim speleoroniocem.
Podvodno vozilo Hrvatske ratne mornarice angažirano je u skladu s odobrenjem ministra obrane Marija Banožića, a temeljem traženja Hrvatske gorske službe spašavanja', priopćeno je iz MORH-a.
Podsjetimo, u potrazi koja je započela jučer poslijepodne, sudjeluju pripadnici Odjela speleoronjenja Hrvatske gorske službe za spašavanje, ronilačke skupine Državne intervencijske postrojbe, interventne policije i MUP-a, pomorska policija, te Lučka kapetanija.
U ovom trenu na terenu se, uz ostale, nalazi 21 pripadnik HGSS-a.