Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: PU splitsko-dalmatinska SPLIT Povodom obilježavanja Dana policije nagrađeni najbolji policajci

SPLIT Povodom obilježavanja Dana policije nagrađeni najbolji policajci

Evo tko su dobitnici

U Amfiteatru Medicinskog fakulteta u Splitu, povodom obilježavanja Dana policije u Policijskoj upravi splitsko-dalmatinskoj, danas 27. rujna 2023.g., održana je svečana akademija.

Na svečanoj akademiji nazočili su Slobodan Marendić, načelnik policijske uprave, načelnici Sektora, voditelji Službi i načelnici policijskih postaja u PU splitsko-dalmatinskoj. Na svečanosti bili su kontraadmiral Ivo Raffanelli, zamjenik župana Splitsko-dalmatinske županije Ante Šošić i Bojan Ivošević, zamjenik gradonačelnika Grada Splita te gradonačelnici gradova Imotski, Trogir, Vrlika, Vrgorac, Makarska, Hvar i Supetar.

Mnogobrojni uzvanici, čelnici i predstavnici institucija u Splitsko-dalmatinskoj županiji, te visoki predstavnici policije u Bosni i Hercegovini, danas su s nama proslavili Dan policije i blagdan svetog Mihovila.

Ante Šošić i Bojan Ivošević u svojim prigodnim obraćanjima, čestitali su Dan policije svim policijskim službenicama i službenicima, te su istakli da je doprinos koji svakodnevno splitska policija pruža lokalnoj zajednici, u smislu sigurnosti i kvalitete života naših, sugrađana izuzetno velik, a načelnik Slobodan Marendić govorio je o rezultatima, poteškoćama, ali i izazovima s kojima se policijski službenici susreću svakodnevno u svom radu, te koliko je policijski posao težak i zahtjevan. Na kraju zahvalio se svim pojedincima, institucijama i organizacijama koje su nam pomogle i daju nam potporu u svakodnevnom radu.

Na svečanoj akademiji načelnik Slobodan Marendić nagradio je najbolje policijske službenice i službenike.

Zahvalnicu su dobili:

  • Milan Zlomislić, detektiv u Prvoj policijskoj postaji Split
  • Ante Boras, policijski službenik u Policijskoj postaji Vis
  • Marijan Dražić, vođa grupe za obradu kriminaliteta u Drugoj policijskoj postaji Split
  • Marina Vulas, policijski službenik za analitiku i statistiku u Postaji prometne policije Split,
  • Ante Bekavac, vođa sektora u Postaji prometne policije Split
  • Ante Gudelj, policijski službenik za zaštitu državne granice u Postaji granične policije Imotski
  • Mirko Vilenica, policijski službenik za zaštitu državne granice u Postaji granične policije Imotski
  • Petra Mršić, policijski službenik za graničnu kontrolu u Postaji granične policije Imotski
  • Tomislav Čaljkušić, policijski službenik za obradu kriminaliteta u Policijskoj postaji Omiš
  • Boro Pejić, policijski službenik za obradu kriminaliteta u Policijskoj postaji Makarska
  • Jakov Bošnjak detektiv za obradu kriminaliteta u Policijskoj postaji Sinj
  • Božo Vuleta, detektiv za obradu kriminaliteta u Policijskoj postaji Sinj
  • Josip Ivanović, voditelj pregovaračkog tima specijalne policije u Jedinici specijalne i interventne policije
  • Ivan Bradarić, voditelj Službe općeg kriminaliteta u Službi općeg kriminaliteta,
  • Samir Vukić, detektiv za potrage i obradu kriminaliteta u Službi općeg kriminaliteta
  • Mirko Šarac, vođa grupe kriminaliteta droga u Službi kriminaliteta droga
  • Ivona Ortika Matulić, voditeljica Odjela financijskih poslova
  • Ivana Asanović, upravni referent za državljanstva i strance u Sektoru za imigraciju, državljanstvo i upravne poslove
  • Miranda Kurtović, stručni savjetnik za ljudske potencijale u Sektoru pravnih, financijskih i tehničkih poslova
  • Maja Matus, samostalni upravni referent za državljanstvo i strance u Sektoru za imigraciju, državljanstvo i upravne poslove
  • Ivana Matulić, upravni savjetnik u Policijskoj postaji Brač,
  • Slavka Pučo, upravni referent u Policijskoj postaji Brač
  • Biserka Vlahović, upravni referent u policijskoj postaji Brač
  • Nediljka Merćep, upravni savjetnik u Policijskoj postaji Kaštela
  • Sanda Bobanac, voditeljica upravnih poslova u Policijskoj postaji Makarska
  • Antonio Čondrić, u zvanju policijski narednik, raspoređen na radno mjesto policijski službenik u Drugoj policijskoj postaji Split
  • Kristijan Čonrić u zvanju policijski narednik, raspoređen na radno mjesto policijski službenik za zaštitu granice u PGP Trilj
  • Ivan Radič, na radnom mjestu kontakt policajca u PP Makarska, u osobnom zvanju samostalni policajac,
  • Zlatko Olujić, na radnom mjestu policijski službenik-prometni motociklist u PP Makarska, u osobnom zvanju policajac,
  • Mate Merćep, na radnom mjestu policijski službenik u PP Makarska, u osobnom zvanju policajac
  • Ante Vukas, na radnom mjestu detektiv za obradu kriminaliteta u PP Sinj, u osobnom zvanju viši policajac,
  •  Ante Kekez, na radnom mjestu vođa ophodnje u PP Sinj, u osobnom zvanju samostalni policajac
  • Mirko Pervan, policijski službenik za zaštitu granice u Postaji granične policije Vrgorac
  • Ivan Polić,  mjesto vođe ophodnje, PGP Vrgorac
  • Bono Grbavac, policijski službenik, PGP Vrgorac
  • Josipa Vukosav, policijska službenica, PGP Vrgorac
  • Goran Šalinović, vođa grupe za zaštitu granice, PGP Vrgorac
  • Bruno Gavran, vodič službenog psa, PGP Vrgorac
  • Jasminka Jelavić, šef smjene u policijskoj postaji, PGP Vrgorac

U ime svih nagrađenih zahvalio se policijski službenik Jedinice specijalne i interventne policije Split Josip Ivanović.

'Obilježavanje Dana policije prigoda je da se zahvalimo i našim suradnicima, institucijama i pojedincima koji su nam pružili potporu u svakodnevnom radu.

Ove godine zahvalnicu su primili Danijela Ivanović i Jelena Ivulić (Jadrolinija Rijeka), Hrvatski Radio- Radio Split, Hit Radio Sinj, TV Jadran, DUMP, SPAN d.d., Promet d.d. Split, Michele Sqiccimmaro, Ivo Perkušić, ravnatelj GKM Split, Dinko Bošnjak i dječja klapa Maestral iz Osnovne škole Visoka koji su danas nastupali na svečanoj akademiji i oduševili sve nazočne.

Na akademiji nastupala je i policijska klapa 'Sveti Mihovil', naše drage kolege koji uvijek svojom pjesmom uveličaju naša obilježavanja', poručili su iz policije.

Vaša reakcija na temu