Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Unsplash Splitska pomorska policija kaznila 10 osoba zbog glisiranja u blizini obale

Splitska pomorska policija kaznila 10 osoba zbog glisiranja u blizini obale

Kazne u iznosu od 400 eura

Posade pomorske policije provode i nadalje redovne nadzore i obilaske područja, vezane uz pomorski promet. 

U proteklih sedam dana, od 8. do 15. rujna, policijski službenici Postaje pomorske policije Split tijekom obavljanja poslova sankcionirali su ukupno 26 različita prekršaja. Najveći broj sankcioniranih prekršaja odnosio se na takozvano glisiranje. 

Policijski službenici sankcionirali su ukupno 10 osoba, od čega u samo jedan dan njih šestero zbog vožnje plovilom na udaljenosti manjoj od 300 metara od obale, kojom se ugrožava sigurnost osoba. Izrečene su im novčane kazne u iznosu od 400 eura.

'Prilikom upravljana gliserima, skuterima i sličnim brodicama na mlazni pogon obavezno je poštivanje propisa i pravila ponašanja na moru, posebno propisane udaljenosti od obale, kako bi se na taj način izbjegla mogućnost nesreće', upozorili su iz PU splitsko-dalmatinske. 

Vaša reakcija na temu