Policijski službenici Službe općeg kriminaliteta Policijske uprave splitsko-dalmatinske proveli su kriminalističko istraživanje koje se odnosi na više kaznenih djela prijevare.
Prema zaprimljenim saznanjima, u razdoblju od 16. rujna 2024. do 29. siječnja 2025. godine, 40-godišnji muškarac je na ime više osoba sklapao pretplatničke ugovore koje potom nije plaćao, a pritom je preuzimao mobilne uređaje po povlaštenim cijenama namijenjenima krajnjim korisnicima.Telekom operateru tako je počinjena materijalna šteta u iznosu od približno 6.250 eura.
'U sklopu kriminalističkog istraživanja,15. srpnja u 17.50 sati uhićena je jedna muška osoba. Na temelju naloga Županijskog suda u Splitu izvršena je pretraga doma i drugih prostorija na adresi u Splitu, kojom prilikom su pronađeni predmeti od interesa za daljnje postupanje. Uhićena osoba je smještena u službene prostorije Policijske uprave radi nastavka kriminalističkog istraživanja', kažu iz policije.
U srijedu je provedena i pretraga osobnog vozila kojim se osumnjičeni koristio.
'Tom prilikom pronađeni su predmeti koji potječu iz kaznenih djela, uključujući SIM kartice i račune teleoperatera izdane na imena drugih osoba.
Kaznena prijava bit će podnesena nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu u Splitu', priopćila je policija.