Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: MUP Strani policajci posjetili Omiš

Strani policajci posjetili Omiš

Tijekom turističke sezone obići će sva turistička središta i gradove na obali

U sklopu projekta 'Sigurna turistička destinacija 2023' tijekom turističke sezone temeljem međunarodnih bilateralnih akata o međunarodnoj policijskoj suradnji na području Policijske uprave splitsko-dalmatinske borave strani policijski službenici iz 9 zemalja i Savezne pokrajine Bavarske.

Na području Omiša stalno rade dvojica čeških policajaca, a jučer su uz njih bili i drugi strani policijski službenici. Mobilnim preventivnim centrom policije u Omiš su jučer stigli strani policijski službenici iz  Koreje, Njemačke, Slovačke, Poljske, Italije, Savezne pokrajine Bavarske, Bosne i Hercegovine i Francuske.

'Mobilni preventivni centar bio je u centru grada i uz njega strani policajci na raspolaganju građanima i turistima. Međunarodne policijske ophodnje zanimljive su građanima i stranim turistima kojima je drago vidjeti policijskog službenika iz njihove zemlje dok su na ljetovanju u Hrvatskoj. Domaćim i stranim državljanima bilo je zanimljivo na jednom mjestu vidjeti toliko različitih međunarodnih policijskih obilježja i odora, a susret s policajcima bio je prigoda i za razgovor o različitim temama', poručili su iz policije.

Osim centra grada, posjetili su i tvrđavu Mirabela gdje su uživali u fantastičnom pogledu, ali i još ponešto saznali o bogatoj hrvatskoj povijesti. 

'Na ovaj način želimo stranim kolegama pružiti mogućnost da tijekom rada u Hrvatskoj  posjete i turistička središta, posebno gradove na obali,  a sve kako bi imali priliku vidjeli prirodne ljepote i znamenitosti, te naučiti ponešto o našoj bogatoj povijesti. Uz čašicu razgovora i puno smijeha, otvori se mogućnost i za informiranje gostiju o načinima samozaštite vezano uz prevenciju imovinskih kaznenih djela, posebno krađa s plaže i krađa iz apartmana. Uz strane policijske službenike stalno su bili prisutni hrvatski policajci koji obavljaju poslove prevencije ali i policijski službenici Policijske postaje Omiš', dodali su iz policije.

Vaša reakcija na temu