Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay Sukob splitskih taksista završio na sudu: 'Gonite se u p...u materinu, stojimo ovdje od 5 sati!'

Sukob splitskih taksista završio na sudu: 'Gonite se u p...u materinu, stojimo ovdje od 5 sati!'

'Ovdje nema reda nikakvog. Mi ćemo raditi, vi možete ići ća'

Splitski Općinski prekršajni sud donio je oslobađajuću presudu u slučaju sukoba osmorice taksista na Trgu Franje Tuđmana. 

Postupak se vodio po optužnom prijedlogu policije. Koncem rujna 2023. oko 20.55 petorica su se sukobili s trojicom vičući: 'Maknite auto. Jeste me čuli. Vozi, ajde ća. Gonite se u p...u materinu, stojimo ovdje od pet sati!' te razne druge neartikulirane riječi pri čemu su šakama udarali po vozilima. 

Dalje se u prijedlogu navodi kako je četvrtookrivljeni ugurao osmookrivljenog u njegov taksi. 

Trojica napadnutih su uzvratili vikom i galamom. 

'Ovdje nema reda nikakvog, mi ćemo raditi ovdje sada. Vi možete ići ća!', uzvratili su im. Jedan je glasno povikao: 'J...m vam majku'. 

Vozilima su zapriječili stražnji izlaz s parkinga. Sve je to kod slučajnih prolaznika izazvalo osjećaj straha i uznemirenosti, navodi se u optužnom prijedlogu za remećenje reda i mira. 

Prvookrivljeni je naveo kako je došlo do verbalnog sukoba na taksi stajalištu i da su neki ljudi vikali na njega. Prošlo je godinu dana i ne zna o kome se radi. Bila je noć. 

Drugookrivljeni je kazao da ne zna što se dogodilo. U autu je čekao stranke i gledao utakmicu na mobitelu. U jednom trenutku je došlo do vike. Bilo je tu pedesetak ljudi. 

Trećeokrivljeni je, pak, ustvrdio da je čuo da netko viče, ali ne bi mogao prepoznati tko jer je bila noć, a on udaljen 20 do 30 metara od mjesta događaja. 

Slično se naveli i ostali. 

Sud je organizirao međusobno suočenje okrivljenika. Svi su ostali pri onome što su već kazali. 

Sud je donio oslobađajuću presudu jer su okrivljenici poricali prekršaj, a policija je dostavila audio snimku događaja koju je predao jedan od okrivljenika. Na njoj se čuju buka i galama te psovanje nepoznate osobe, ali se ništa ne vidi jer je riječ o audio snimci, navodi se u obrazloženju presude.

Budući da činjenice koje terete okrivljenike nisu utvrđene s izvjesnošću, sud je oslobodio okrivljenike sukladno načelu 'in dubio pro reo'.   

Vaša reakcija na temu