Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
U šibenskom zatvoru mrtav nađen Omišanin kojem sude za ubojstvo Karmelina Fistanića

U šibenskom zatvoru mrtav nađen Omišanin kojem sude za ubojstvo Karmelina Fistanića

Nema službenih informacija

Sinoć je u ćeliji šibenskog zatvora mrtav nađen Jerko Pirić, 38-godišnji Omišanin kojem sude za ubojstvo Karmelina Fistanića. Pirić je zajedno sa Stjepanom Ringwaldom i Vladom Zolotom dva puta nepravomoćno osuđen za ubojstvo, i to na 18 godina zatvora. Čekala se odluka višeg suda o drugoj nepravomoćnoj presudi. 

Ringwald je osuđen na 19 godina zatvora kao egzekutor koji je u Fistanića ispalio smrtonosne hice, dok je Zolota dobio 17 godina. Pirić je bio bivši Fistanićev partner te su mu sudili i za potpaljivanje njegovog plažnog objekta u Pisku i štetu od 400 tisuća kuna. 

Zasad nema nikakvih službenih informacija o Pirićevoj smrti, a o tome obavijest nisu dobili ni Županijski sud u Splitu, ni tužiteljstvo. Pokušali smo doći do Pirićeve braniteljice Doris Košte, no isključen joj je mobitel.

Pirić, a i ostala dvojica, negirali su da imaju išta s Fistanićevom likvidacijom. Policija je, međutim, sastavila mozaik od snimki video kamera na putu od Šibenika do Omiša. Trojica su se na dan ubojstva našli na splitskom gradskom groblju i odvezli do Omiša. Ringwald je potom sjeo na motor i krenuo za Fistanićem i njegovom djevojkom. Zaustavili su se na izlazu iz Omiša prema Makarskoj. Motorist je došao do auta i kroz poluotvoreno staklo ispalio šest hitaca u Fistanića. Ringwald cijelo vrijeme tvrdi da to nije bio on i da se to može razabrati po drugačijem stilu vožnje motora. 

Vaša reakcija na temu