U gradskoj upravi su krajem godine i početkom godine raspisani natječaji za zapošljavanje. Gradonačelnik Andro Krstulovića Opara je uz to najavio i sistematizaciju za kraj mandata. Osim toga, u Javnoj ustanovi Hrvatski dom traži se četvero djelatnika. Oporba je odmah reagirala, ali ni predsjednik splitskog HDZ-a i kandidat za gradonačelnika Vice Mihanović ne gleda blagonaklono na takve odluke.
- Smatram da s obzirom na okolnosti pandemije koronavirusa nema potrebe za zapošljavanjem. Potreba je samo u žurnim, operativnim službama, nažalost, ponajprije u zdravstvu - odgovorio nam je Mihanović.
Istaknuo je i da gleda kroz prizmu kako Lučke uprave tako i svoje firme.
- Preko 90 posto poslovnih subjekata je smanjilo obim poslovanja, tako da zaista u ovim vremenima nema potrebe za zapošljavanjem - podvukao je Mihanović.