Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Bogdan Klarić VIDEO Puljak smatra da se možemo dogovoriti oko partizana, ustaša, Tita, Tuđmana...

VIDEO Puljak smatra da se možemo dogovoriti oko partizana, ustaša, Tita, Tuđmana...

'Prošlost treba ostaviti iza sebe i okrenuti se budućnosti'

Bivši splitski gradonačelnik Ivica Puljak u novom videu objašnjava kako bi on riješio prepucavanja oko ustaša i partizana.

'Mi u Hrvatskoj, ali i ovim prostorima okolo, kao da smo prokleti, nikako da ostavimo prošlost iza sebe, nikako da se dogovorimo oko osnovnih stvari koje su se događale zadnjih 80-ak godina, a onda da ostavimo to iza sebe i okrenemo se budućnosti - kazao je i naveo neke stvari za koje on smatra da bi se mogao postići dogovor. 

'Prvo, ustaše su bile loše. NDH je bila tvorevina koja je bila na krivoj strani povijesti s krivim idejama, i na kraju krajeva prodala je jedan dio Hrvatske. Drugo, partizani su od 1941. do 1945. bili dobri i na pravoj strani povijesti. Oni ništa nisu napravili krivo, niti su odgovorni za ono što se događalo poslije toga. Tito je u tom periodu bio pozitivna osoba. Od 1945. do 1991. Jugoslavija nije bila slobodna zemlja, bila je bolja od drugih socijalističkih država, ali nije bila slobodna zemlja i u tom vremenu je Tito bio negativna osoba - rekao je Puljak koji je paralelu povukao s Domovinskim ratom i Tuđmanom kazavši kako je u doba Domovinskog rata uloga Tuđmana bila pozitivna, ali nakon kraja rata postaje negativna.

- Umjesto da gradi slobodnu zelju, on je s HDZ-om izgradio zemlju u kojoj vlada mito, korupcija, klijentelizam i loše stvari. S druge strane Hrvatska je danas bolja nego je bila Jugoslavija jer imamo osnove demokracije i danas se u Hrvatskoj živi bolje nego u Jugoslaviji, ali bi bilo još bolje kada bi izgradili slobodnu zemlju u kojoj bi ljudi mogli slobodno djelovati i razvijati se svojim punim potencijalom', zaključio je Puljak.

Vaša reakcija na temu