Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Više od 100 znanstvenika iz cijelog svijeta na splitskom MedILS-u raspravljat će napretku u biomedicinskim istraživanjima

Više od 100 znanstvenika iz cijelog svijeta na splitskom MedILS-u raspravljat će napretku u biomedicinskim istraživanjima

Sudionici će se posebno usredotočiti na koncepte i izazove unutar svakog od navedenih znanstvenih područja kroz predavanja o najnovijim tehnologijama u genomici, proteomici i metabolomici, signaliziranju raka, razvoju terapije, DNA oporavku i imunoterapiji

Druga međunarodna konferencija 'Napredak u biomedicinskim istraživanjima' (Advances in Biomedical Research), održat će se od 17. do 21. lipnja 2019. godine u Splitu, na Mediteranskom institutu za istraživanje života (MedILS). 

Predavanja o molekularnoj i staničnoj biologiji bolesti, osobito u neuroznanosti, imunologiji, metabolizmu i raku održat će 40 vodećih znanstvenika iz cijelog svijeta. Sudionici ovogodišnje konferencije posebno će se usredotočiti na koncepte i izazove unutar svakog od navedenih znanstvenih područja kroz predavanja o najnovijim tehnologijama u genomici, proteomici i metabolomici, signaliziranju raka, razvoju terapije, DNA oporavku i imunoterapiji.

Konferenciju suorganiziraju Mediteranski institut za istraživanje života i Sveučilište u Torontu, odnosno prof. Miroslav Radman (MedILS), prof. Mladen Merćep (MedILS) i prof. Igor Štagljar (University of Toronto).

Prva Međunarodna konferencija 'Napredak u biomedicinskim istraživanjima' održana je u Splitu od 3. do 7. srpnja 2017. godine u Mediteranskom Institutu za istraživanje života (MedILS) i okupila je stotinjak vodećih svjetskih znanstvenika iz područja biomedicinskih istraživanja, koji primjenjuju i razvijaju nove OMICs pristupe s konačnim ciljem razumijevanja funkcije gena proteina terapijske važnosti.

Vaša reakcija na temu