Zbog letaka koji se dijele na području Poljica, a u kojima se želi prikazati kako je Grad Omiš propustio riješiti problem prometne povezanosti poljičkih naselja s centrom grada u postupku ishođenja lokacijske i građevinske dozvole reagirao je Grad. Evo što su napisali:
'Na početku je potrebno naglasiti kako oni koji dijele mještanima navedene informacije apsolutno ne poznaju ovlasti i nadležnosti u postupcima izdavanja građevinskih dozvola.
Prije svega investitor gradnje spomenute ceste (tzv. Omiška obilaznica) je tvrtka Hrvatske ceste d.o.o. koja je odgovorna za organizaciju prometa kako prije i nakon zahvata tako i tijekom privremene prometne regulacije za vrijeme izvođenja radova. Grad Omiš, u navedenom je projektu tek stranka u postupku i kao jedinica lokalne samouprave jedno od javnopravnih tijela koje izdaje posebne uvjete tijekom ishođenja građevinske dozvole. Kao javnopravno tijelo, Grad Omiš može izdavati posebne uvjete vezane za zaštite javnih površina, uvjete zaštite nerazvrstanih cesta, uvjete priključenja na nerazvrstanu cestu i sl., a ne uvjete vezane za regulaciju i odvijanje prometa na državnim cestama koje nisu u njegovom vlasništvu ni nadležnosti. Svako je drugačije postupanje Grada Omiša kao javnopravnog tijela u postupku izdavanja građevinske dozvole nezakonito, neosporno bi izazvalo dodatne zastoje u ionako sporom postupku ishođenja akata za građenje s izvjesnim sudskim sporovima i u budućnosti bi moglo izazvati velike financijske troškove za Grad uz neizostavno dodatno kašnjenje u izgradnji nastavka obilaznice. Dakle, jedinice lokalne samouprave (u ovom slučaju Grad Omiš) mogu imati (utvrditi) posebne uvjete samo u slučajevima kada se građevina (u ovom slučaju spojna cesta-obilaznica) priključuje na nerazvrstanu cestu, tj, prometnicu kojom upravlja Grad, a ovdje se radi o prometnom priključku dijela obilaznice na državnu cestu tj. prometnicu kojom upravljaju Hrvatske ceste.
Grad Omiš itekako je bio svjestan problema prometovanja državnom cestom DC70 prilikom nastavka izgradnje obilaznice i o tome je u više navrata upozoravao odgovorne u Hrvatskim cestama i Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture. U svrhu rješavanja ovog problema organizirana je i tematska sjednica Gradskog vijeća Grada Omiša na kojoj su bili i predstavnici Hrvatskih cesta i na kojoj je usvojen jedinstven stav svih prisutnih.
Kao najprihvatljivije rješenje, Grad Omiš zagovarao je izgradnju tunela kroz Lisičinu s izmještanjem dijela postojeće ceste DC70, što bi ostalo u prometnoj funkciji i nakon izgradnje obilaznice, čime bi se izbjegla opasna mjesta na postojećoj cesti DC70 (stalna opasnost od odrona kamenog materijala sa litice). Na taj bi se način riješila dva podjednako bitna prometna problema pristupa Gradu: uz izgradnju obilaznice dobili bismo i kvalitetan i siguran pristup Omišu iz smjera Gata. U tu smo svrhu Izmjenama i dopunama Prostornog plana Grada Omiša (izrada u tijeku) predvidjeli navedene koridore tunela i dijela ceste te ih također zatražili u Izmjenama i dopunama županijskog prostornog plana. Navedeni su koridori izbačeni iz prostornog plana Grada Omiša na jednoj od zadnjih sjednica Gradskog vijeća Grada Omiša prije lokalnih izbora 2013. g., što je vjerojatno i razlog zašto Hrvatske ceste navedenu opciju nisu razmatrale prilikom izrade projektnog rješenja izgradnja obilaznice.
Nakon što smo u razgovorima s predstavnicima Hrvatskih cesta shvatili kako radi svih spomenutih razloga trenutno nije moguća izgradnja tunela na DC70, u svrhu pomoći prilikom rješavanja prometnog problema predložili smo investitoru postavljanje pontonskog prijelaza preko Cetine, a potom i premošćivanje rijeke korištenjem trajekta. Obje navedene varijante od strane Hrvatskih cesta odbačene su kao nesigurne i rizične.
Investitor je odabrao varijantu privremene regulacije prometa na DC70 i prijevoza ljudi brodicama kao i alternativne pravce. To je isključivo njihova odluka i na nju Grad Omiš nije imao mogućnost utjecaja. Kao odgovorni partner u izgradnji ovog za Grad Omiš izuzetno bitnog prometnog pravca možemo jedino zamoliti za strpljenje sugrađane za vrijeme trajanja ove privremene prometne regulacije, a sve imajući u vidu prednosti koje ćemo imati kad se obilaznica dovede u funkciju. Prisjetimo se ne tako davnog zatvaranja ceste DC70 prilikom rekonstrukcije i izgradnje dionice od Zakučca do Gata kada je vrijeme zatvaranja trajalo preko godinu dana, ali smo svi nakon završetka tog projekta dobili bolju i sigurniju povezanost s Poljicima'.