Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Huawei, Pixabay 5 najvažnijih pokazatelja zdravlja na koje treba obratiti pozornost
Promo Piše: Sponzorirani sadržaj

5 najvažnijih pokazatelja zdravlja na koje treba obratiti pozornost

Preporuka europskih zdravstvenih djelatnika

Integracija pametne tehnologije u svakodnevnu upotrebu promijenila je način na koji pojedinci i zdravstveni djelatnici pristupaju praćenju osobnog zdravlja. Tijekom proteklog desetljeća pametni zdravstveni uređaji razvili su se u vrlo sofisticirane alate koji pomažu u kontinuiranoj procjeni zdravlja i ranom otkrivanju bolesti. Huawei je ponovno surađivao s Ipsosom kako bi proveo Europsko istraživanje o zdravstvenom ponašanju 2025. Ova sveobuhvatna studija ispituje rastući utjecaj nosive tehnologije u praćenju osobnog zdravlja. Uključivanjem zdravstvenih djelatnika, istraživanje donosi uvid u trendove zdravstvenog ponašanja europskog stanovništva i pruža razumijevanje kako tehnologija mijenja budućnost proaktivnog upravljanja zdravljem.

5 najvažnijih zdravstvenih pokazatelja koje preporučuju zdravstveni djelatnici

Istraživanje ističe top 5 zdravstvenih pokazatelja koje zdravstveni djelatnici smatraju najvažnijima za praćenje. To su krvni tlak, razina šećera u krvi, otkucaji srca/puls, zasićenost krvi kisikom (SpO2) i elektrokardiogram (EKG).

Krvni tlak jedna je od ključnih metrika, zdravstveni djelatnici preporučuju njegovo mjerenje nekoliko puta tjedno. Prema istraživanju zdravlja koje je Huawei proveo 2023., potrošači su se također složili da se ovaj zdravstveni pokazatelj treba mjeriti što je češće moguće. Upravo pametni nosivi uređaji omogućuju pojedincima brza mjerenja onoliko često koliko je potrebno - bez potrebe za posjetom liječniku radi provjere krvnog tlaka.

Zasićenost krvi kisikom još je jedan važan pokazatelj te zdravstveni djelatnici preporučuju njegovo praćenje barem jednom mjesečno. Pametnim satom ove se provjere mogu obavljati svakodnevno. EKG pregledi, koji tradicionalno zahtijevaju posjete bolnici ili klinici, sada se uz pametnu nosivu tehnologiju mogu provoditi na zapešću ruke, u bilo koje vrijeme.

72% zdravstvenih djelatnika podržava pametne uređaje za praćenje zdravlja

Prema istraživanju, 72% zdravstvenih djelatnika preporučilo bi korištenje pametnih uređaja za praćenje ili predviđanje zdravstvenih stanja. Čak njih 58% slaže se da bi pametni uređaji omogućili pojedincima proaktivno upravljanje zdravljem i sprječavanje bolesti. To predstavlja značajnu promjenu u zdravstvu. Prelazak je to s reaktivnih pristupa liječenju na sustav u kojem rani pokazatelji upozorenja koje pružaju pametni uređaji mogu značajno poboljšati ishode.

Vezano uz ovu spoznaju, 83% zdravstvenih djelatnika slaže se da pametni uređaji potiču korisnike da brinu o svom zdravlju. Prema podacima iz 2023., u prosjeku 67% svih redovitih korisnika pametnih satova slaže se da su analiza i prijedlozi s njihovog uređaja utjecali na njih da postanu svjesniji svog zdravlja i načina života.

Prema istraživanju 78% zdravstvenih djelatnika slaže se da pametni uređaji potiču pojedince na promjenu načina života, a 70% posebno ističe da ti uređaji potiču redovitu tjelesnu aktivnost. Ovaj trend već je bio vidljiv u istraživanju koje je Huawei proveo 2023. Tada je 90% korisnika pametnih satova uvelo barem jednu novu zdravu životnu naviku kao rezultat korištenja svog uređaja. Studija je pokazala i da se 88% korisnika pametnih satova složilo da je pametni sat poboljšao njihovo fizičko zdravlje.

Ovaj porast svijesti o zdravlju diljem svijeta stvorio je potražnju za praktičnim, sveobuhvatnim i točnim mogućnostima praćenja koje ne samo da pomažu korisnicima da bolje razumiju svoje zdravlje, već ih i osnažuju da djeluju.

Huawei će lansirati snažnije pametne satove za praćenje zdravlja

Odgovor je Huaweija na ovu potražnju sustav koji integrira sve najnovije inovacije tvrtke u praćenju vitalnih znakova. Huawei TruSense sustav mjeri više od 60 pokazatelja zdravlja i kondicije. On pokriva šest glavnih zdravstvenih sustava tijela, uključujući krvožilni, dišni, živčani, endokrini, reproduktivni i mišićni, nudeći korisnicima neusporedivo sveobuhvatno iskustvo upravljanja zdravljem.

Najnovije ažuriranje predstavljeno ove godine donosi novi, kako ističu iz Huaweija, revolucionarni super senzorski modul koji kombinira senzore na zapešću i vrhovima prstiju. Na taj način pruža značajno poboljšane zdravstvene uvide, točnost, brzinu i sveobuhvatnost praćenja zdravlja.

Budući da Huawei ostaje posvećen pomicanju tehnoloških granica u digitalnom zdravlju s kontinuiranim istraživanjem naprednih tehnologija, korisnici se mogu veseliti izlasku potpuno nove serije pametnih satova s ​​TruSense sustavom - HUAWEI WATCH 5 i HUAWEI WATCH FIT 4 15. svibnja 2025.

Vaša reakcija na temu