Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Facebook / Miro Bulj DAN NARCISA Miro Bulj uz Klub žena liječenih na dojci, poziva sve da se pridruže akciji

DAN NARCISA Miro Bulj uz Klub žena liječenih na dojci, poziva sve da se pridruže akciji

Prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju bolesti

Na sinjskoj pijaci se obilježava Dan narcisa u okviru humanitarne akcije u organizaciji Kluba žena liječenim na dojci Sinj. Pridružio im se i gradonačelnik Miro Bulj.

- Pozivam sve ljude dobre volje da se odazovu ovoj hvale vrijednoj akciji te isto tako sve žene da se odazovu preventivnim pregledima dojke - poručio je Bulj. 

Podsjetio je kako se prve subote proljeća tradicionalno se obilježava Dan narcisa, spoj humanitarne akcije i javnozdravstvene kampanje, koji je pokrenula Hrvatska liga protiv raka. 

- Cilj ove akcije je podizanje društvene svijesti o važnosti preventivnih pregleda dojki u svrhu ranog otkrivanja raka dojke i, posljedično, smanjenja smrtnosti. Tog se dana prodaju narcisi, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke - pojasnio je. 


Vaša reakcija na temu