Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
U PETAK Konferencija 'Nije to moja šema - program prevencije ovisnosti'

U PETAK Konferencija 'Nije to moja šema - program prevencije ovisnosti'

Kako prepoznati rane znakove rizika i faktora ranjivosti

U tehnološkom parku Sveučilišta u Splitu, u petak će se održati konferencija 'Nije to moja šema - program prevencije ovisnosti'. Cilj je progovoriti o prepoznavanju ranih znakova rizika i faktora ranjivosti kod djece i mladih, koje mogu utjecati na pojavu nekog oblika ovisnosti te predstaviti rezultate recentnih istraživanja iz područja prevencijskih znanosti.

Predavači su:

Dr. sc. Toni Maglica, socijalni pedagog s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom i mladima s problemima u ponašanju i njihovim obiteljima. Radio je u dječjem domu i civilnom sektoru, a danas je zaposlen na Filozofskom fakultetu u Splitu.

Katarina Čolak Jurić, prof. psihologije, zaposlena u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije – Služba za mentalno zdravlje. Fokus posla vezan je uz savjetodavni rad s djecom i mladima te psihosocijalni tretman s odraslima koji konzumiraju sredstva ovisnosti.

Anđela Kovačević, dr.med.spec. dječje i adolescentne psihijatrije, zaposlena u KBC-u Split i Poliklinici Uglešić, gdje radi na dijagnostici i liječenju mentalnih poteškoća djece i mladih.

Konferencija se organizira u okviru programa 'Nije to moja šema – program univerzalne prevencije ovisnosti' kojeg udruga MoSt provodi u partnerstvu s Komercijalno – trgovačkom školom, Pomorskom školom i Ženskim đačkim domom Split, uz financijsku podršku Ministarstva zdravstva.

Vaša reakcija na temu