Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay.com BOOKVICA Ovoga četvrtka je gost Igor Rajki

BOOKVICA Ovoga četvrtka je gost Igor Rajki

Predstavit će svoj najnoviji roman 'Drhtajništvo'

Književni program Bookvica, koji se održava u splitskom klubu Quasimodo (Gundulićeva 26a/II), ovog četvrtka s početkom u 20.30 sati ugošćuje višestruko nagrađivanog autora romana, kratkih proza, drama, eseja te knjiga za djecu i mladež Igora Rajkija, kojeg publika i kritika već dugi niz godina prepoznaje i cijeni kao jednog od naših najoriginalnijih i najsamosvojnijih književnika.

Autor će publici predstaviti svoj najnoviji roman 'Drhtajništvo' (Hena com, 2019.), u kojem su likovi pisac, lektor, fontolog, dijalogičar, ali je, kao i u većini Rajkijevih djela, glavni junak (nadjunak) hrvatski jezik, koji nije samo sredstvo, nego i neobično živ organizam što se razvija do neslućenih razmjera.

U razgovoru koji će s autorom voditi voditeljica Bookvice Patricija Horvat bit će, osim o samom romanu, riječi i o autorovoj fasciniranosti hrvatskim jezikom, o zanimljivim istraživanjima o povijesti slavenskih jezika, o metaforama i jezičnim kovanicama, o tišini i zvukovima, o stvarnosti i eskapizmu, kao i o položaju umjetnika u našem društvu. 

- Publiku pozivamo da dođe saznati tko i zašto u 'Drhtajništvu' drhti, tko i što taji, a čitanjem ulomaka iz romana zorno ćemo pokazati da se s pravom kaže: 'Svi pisci pišu na jedan način, a Igor Rajki na drugi'. Kao i uvijek, najsretnijeg posjetitelja ili posjetiteljicu čeka dar – ovoga puta to će biti roman 'Drhtajništvo' - poručuju organizatori.

Bookvicu podržavaju Grad Split i Hrvatsko društvo pisaca.

Vaša reakcija na temu