'Panchofari' (Danijel Deman-Mornar i Vibor Peruzović) su u napetom finalu pobijedili ekipu 'Mućke' (Siniša Antonijević i Ante Sizgoreo) te ponijeli laskavu titulu pobjednika prvog Prvenstva Splita u stolnom nogometu 2018. godine koje se sinoć održalo u Đardinu u sklopu Revije Urbane KulturE - Evo RUKE!
A put do titule nije im bio lak. Kako bi 'Panchofari' osvojili pokal morali su proći kvalifikacije te u polufinalu pobijediti prekaljene 'Sve pobe' (Alien/Wolfman) koji su pored tradicionalno neutralnog komentatora Retro Lovre i njegovog glazbenog složenca iz vremena 'Šabanovog jukeboxa' imali i neskrivenu simpatiju čovjeka koji se samoinicijativno popeo na pozornicu ne bi li ih svojim komentarima 'pogurao' u finale. Riječ je o generalu Vasiliju Mituu iz Živog blata, u narodu poznatom kao Siniša Vuco.
Vuco se uistinu trudio svojim stručnim komentiranjem ne naginjati na ničiju stranu, ali tridesetgodišnja što prijateljska što glazbena povezanost s Alienom i Wolfmanom ipak bi tu i tamo došla do izražaja. Ali bolja uigranost, pojedinačna kvaliteta igrača, taktička spremnost i psihološka superiornost učinili su da 'Panchofari' s lakoćom pregaze 'Sve pobe' kao plitak potok.
Za ekipu 'Mućke' put do finala nije bio ništa lakši jer nakon što su relativno lako prošli kvalifikacije protiv ekipe 'Šampinjoni' (Dora Čipčić i Mate Čipčić) u polufinalu su naišli na tehnički jako dobro potkovanu i uigranu ekipu 'Ja i mali' (Zoran Vukičević i Danijel Vukičević) koja je odradila možda i najjače pripreme za Prvenstvo. Tu je došlo do rovovske bitke koja je tek u petoj utakmici razriješena u korist 'Mućki' zbog jače fokusiranosti na trofej i zadržane koncentracije do kraja. Ekipa 'Mućki' u Pravilnik Prvenstva Splita u nogometu sinoć je sugerirala i novi kodeks ponašanja (pobjednici plaćaju piće poraženima) što će Statutarna komisija Prvenstva svakako ove jeseni uzeti u obzir pri pripremanju 2.Prvenstva Splita u stolnom nogometu 2019. godine.
Polufinalna bitka za treće mjesto između ekipa 'Sve pobe' i 'Ja i mali' koji su imali podjednak broj navijača u publici počela je s lakih 2:0 u mečevima za 'Sve pobe' te početnog vodstva u trećoj utakmici. I tad je odjednom došlo do preokreta, drastičnog pada u igri Aliena i Wolfmana što su 'Ja i mali' iskoristili te taktičkom izmjenom igrača napada i obrane i iskazanom željom za tzv. metlom vrlo brzo tu istu metlu i realizirali. Čista egzekucija što najbolje ilustrira rezultat 5:0 u posljednjem meču.
Konačni redoslijed Prvenstva Splita u stolnom nogometu 2018. godine izgleda ovako:
1. mjesto - Panchofari
2. mjesto - Mućke
3. mjesto - Ja i mali
drvena medalja - Sve pobe
U kvalifikacijama su sudjelovali: Otporni na metke, Garica, Šampinjoni i Tim Raketa.
Režirani TV prijenos cijelog Prvenstva osim u Hrvatskoj praćen je putem live streaminga u SAD, Norveškoj, Estoniji i Njemačkoj, a domaći svit ga je pratio putem weba i FB Evo ruke i Dalmatinskog portala te video walla postavljenog za navijače u samom Đardinu.
Iz kuloara saznajemo kako je održavanje Prvenstva do zadnjeg trena bilo ugroženo te je ruku spasa, doniranjem stola za stolni nogomet, u zadnji tren pružila udruga 'Torcida Brda' (gosp. Robert Ugrina), a za nagradni fond trima pobjedničkim ekipama pobrinuo se Carlsberg Croatia.
A za sve ljubitelje dobre rock glazbe večeras u Đardin na Evo RUKE dolaze Goodies iz Šibenika, mladi, ali furiozni trio koji su svirali u raznim, kako cover, tako i autorskim bendovima. Repertoar se sastoji od pop rock klasika od 70-ih na ovamo, ali u modernijem aranžmanu tako da raspon izvođača ide od Police i Queena do Seala, Massiv Attacka, Depeche Moda, Nirvane itd. Članovi benda su:Tomislav Šanić - gitara/vokal, Ivan Ković - bas gitara i Šime Petrić - bubanj.