Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
FOTO/VIDEO Humanitarna utrka gumenjacima i nedjeljno druženje u Vranjicu

FOTO/VIDEO Humanitarna utrka gumenjacima i nedjeljno druženje u Vranjicu

Događaj je organizirala GI 'Mjesto koje hoće živjeti'

Građanska Inicijativa 'Mjesto koje hoće živjeti 2020' djeluje od rujna 2020. Osnovana je kao odgovor na pretjeranu zagađenost zraka, mora i okoliša od strane poslovnih subjekata u mjestu Vranjic i okolici. 

'U protekle četiri godine postali smo prepoznatljiv borac za osnovna ljudska prava - pravo na zdrav život. Inicijativa predstavlja mještane Vranjica i okolice u borbi za bolji i zdraviji život u Kaštelanskom zaljevu koji je nažalost opterećen teškom industrijom. Naš cilj je dovesti postojeću industriju u ekološki prihvatljive okvire kako bi svim stanovnicima Kaštelanskog zaljeva suživot s industrijom bio zdravstveno prihvatljiv', poručuju iz GI. 

S tim ciljem se, dodaju u nedjelju održala ekološko-sportska aktivnost u Vranjicu na zapadnoj obali. 

'Organizirali smo druženje i utrku gumenjacima pod nazivom 'Zaveslaj za čišći Vranjic' kako bismo još više podigli svijest o važnosti očuvanja industrijom narušenog Vranjičko-solinskog bazena kao i cijelog Kaštelanskog zaljeva. Cijeli događaj je bio humanitarnog karaktera, te sav višak sredstava nakon organiziranja utrke i svi prikupljeni prilozi uplaćeni su Sportskoj udruzi za osobe sa Downovim sindromom Bili tići iz Splita koji su i veslali s nama', dodaju iz Inicijative.

Bili tići okupljaju osobe s Downovim sindromom, ali i druge osobe s teškoćama u razvoju, sa svrhom poboljšanja kvalitete njihovih života, unapređivanje ostvarivanja što bolje uključenosti istih u društvo u kojem živimo, promicanje razvitka i uključenja sporta u živote osoba s Downovim sindromom prvenstveno, ali i drugih osoba sa invaliditetom koji su se dobrovoljno uključili u udrugu, njihovo sudjelovanje na sportskim natjecanjima osoba sa Downovim sindromom u zemlji i inozemstvu te povećanje svjesnosti stanovništva o postojanju i potrebama osoba sa Downovim sindromom.



Vaša reakcija na temu