Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Tradicionalna korida ove nedjelje u Nevestu

Tradicionalna korida ove nedjelje u Nevestu

Organiziraju je tri prijatelja

Nevset, malo selo u srcu Dalmatinske zagore, smješteno u općini Unešić, s jedva stotinjak stalnih stanovnika, ovoga će vikenda ponovno postati središte okupljanja ljubitelja tradicije, natjecanja i dobre zabave. U nedjelju, 18. svibnja s početkom u 12.00 sati, u Nevestu će se održati treća tradicionalna korida, događaj koji iz godine u godinu privlači sve veći broj posjetitelja iz cijele Dalmacije i šire.

Organizaciju ove sve popularnije bikijade potpisuje trojac pod imenom 'Tri prijatelja' - Stipe Rajčić, Tomislav i Mario Perović zaljubljenici u običaje svoga kraja, koji su svojim trudom i entuzijazmom uspjeli oživjeti duh zajedništva u malom selu koje ne posustaje u očuvanju svojih tradicija.

Na koridi će se predstaviti neki od najjačih bikova iz Dalmacije, Like i šireg zaleđa, a posjetitelje očekuje prava borba snage, volje i temperamenta. Osim samih borbi, najavljeni su i prateći sadržaji kao što su glazba uživo, bogat gastronomski program i zabava do kasno u noć.

Nevest, iako malo selo, poznato je po gostoljubivosti svojih mještana, a korida je prilika da se to ponovno pokaže na djelu. Ovaj događaj nije samo natjecanje, već i mjesto susreta, druženja i slavljenja dalmatinske baštine.

'Vidimo se u Nevestu - gdje se tradicija ne zaboravlja, već ponosno živi!', pozivaju organizatori.

Vaša reakcija na temu