Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Press U Etnografskom muzeju Split otvara se izložba o slobodnom vremenu u Istri
Kultura Piše: Dalmatinski portal

U Etnografskom muzeju Split otvara se izložba o slobodnom vremenu u Istri

U srijedu, 14. svibnja

U srijedu, 14. svibnja u 12 sati, u Etnografskom muzeju Split bit će otvorena gostujuća izložba Etnografskog muzeja Istre pod nazivom 'Ča delamo kad 'niš' ne delamo – o slobodnom vremenu istarske svakodnevice'.

Izložba donosi pregled načina provođenja slobodnog vremena u Istri od prve polovice 20. stoljeća do danas, istražujući kako su društvene promjene, industrijski razvoj i potrošačko društvo utjecali na njegovu organizaciju i doživljaj. Kroz postav se propituje imamo li uopće slobodnog vremena, je li ono zaista 'slobodno', te postoje li razlike između urbanih i ruralnih sredina u njegovu provođenju. Također se razmatraju razlike između ženskog i muškog viđenja slobodnog vremena, kao i kako ga mladi danas ispunjavaju.

Autorice izložbe, Mirjana Margetić i Nikolina Rusac, istaknule su najzanimljivije aspekte istraživanja poput kina, 'slobodnih' nedjelja, sporta, rekreacije, praznika i hobija. Postav izložbe dizajnirala je Tina Erman Popović.

Posebnu važnost unutar izložbe imaju terenska istraživanja, prikupljene priče brojnih sugovornika te bogata dokumentacija i fotografska građa koja svjedoči o promjenama u načinu života i shvaćanju slobodnog vremena u Istri.

Izložba je otvorena za sve posjetitelje koji žele doznati više o ovoj zanimljivoj temi i usporediti je sa suvremenim načinom provođenja slobodnog vremena.

Vaša reakcija na temu