Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Veljko Martinović UVOD U ŠUMSKI VRT Predavanje u Teatrinu

UVOD U ŠUMSKI VRT Predavanje u Teatrinu

Održat će ga Marija Hajdić

Znate li što je šumski vrt? Odgovor na ovo i brojna druga pitanja o šumskom vrtu dobit ćete na predavanju pod imenom 'Uvod u šumski vrt' kojeg će u petak 22. studenog u 19 sati u Teatrinu Gradske knjižnice Solin održati Marija Hajdić.

Predavanje organizira Udruga Permakultura Dalmacija, a dio je projekta VERA - 'Sustainable agricultural models for biodiversity preservation' financiranog u sklopu Interreg programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska (Prioritet programa 2 - Green and resilient shared environment) te je sufinanciran sredstvima Ureda za udruge Vlade RH.

Predavanje je besplatno i otvoreno za javnost.

Uz Permakultura Dalmacija projektni partneri su Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce, botanički konzervatorij 'I Giardini di Pomona' te Općina Larino kao vodeći partner.

Šumski vrt je permakulturno dizajnirani sustav uzgoja trajnica.

Šuma je sistem u kojem povezanost biljaka s drugim živim organizmima pridonosi kako biljkama tako i preživljavanju svih članovima te zajednice. Biljke u šumi imaj skupnu zaštitu i skupnu obranu. Pojedinačno stablo nema ni jedno ni drugo.

Šumskim vrtom oponašamo sustav šume, ali ga sadimo primarno radi uzgoja hrane iako može imati i neke druge funkcije. Šumski vrt je zajednica drveća, grmlja različitih veličina, niskog raslinja, zeljastih biljaka, penjačica, korjenastih biljaka i pokrivača tla. Mješovito se sadi veliki broj biljaka, različitih veličina i funkcija, s ciljem postizanja što veće samoodrživosti, i što manje potrebe za radom čovjeka.

Vaša reakcija na temu