Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
VIDEO Pogledajte kako izgleda 3D animacija antičke Salone

VIDEO Pogledajte kako izgleda 3D animacija antičke Salone

Stipan Ujdur na njoj je radio osam mjeseci

Nakon osam mjeseci napornog rada konačno je video animacija 3D modela Salone finalizirana.

Stipan Ujduriz Opuzena, autor projekta ističe kako je bilo veoma teško i komplicirano povezati sve video klipove u jednu cjelinu. Obrađeno je 14 scena, geo lokaliteta,  trebalo je svaku scenu pojedinačno obraditi  pa ih sve skupa složiti u jednu cjelinu. Korišteni su različiti mediji od video animacije do video kamere, da bi bilo  što uvjerjivije i  fotorealističnije zbog samog doživljaja gledanja.


- Veliko mi je olakšanje bilo to što sam s Lukom Biljkom iz Kaštel Starog dogovorio da on komponira glazu za ovu video animaciju  pa nisam trebo još i ovaj dio  učiniti.  Vašim čitateljima moram naglasiti čuinjenicu da je ovo penzionerska produkcija a ne hollywoodska i nadam se kako mi nitko neće zamjeriti neke nepreciznmosti ili autorsku slobodu, kaže Stipan Ujdur, autor projekta. 


- Zahvaljujem se Stipanu na suradnji i entuzijazmu. Uživao sam davati svoj glazbeni doprinos u svrhu oživljavanja slavne prošlosti Salone, a kako sam prije nekoliko godina svoj prvi instrumentalni album 'Shallow Deepness' posvetio upravo Saloni, ovo mi je predstavljalo posebno zadovoljstvo, poručio je Luka Biljak.


Vaša reakcija na temu