KRAJ: Split na Gripama slavio protiv Heliosa

Druga ABA liga 11. kolo: Split - Helios 82:76

Split: Veljačić 10, Rebić 2, Kedžo 14, Gabrić 9, Runjić, Marčinković 11, Jukić, Kovačević 18, Vrgoč,  Cobbins 18.

Helios Suns: Pašajlić 20, Gajić 3, Klavžar, Fon 3, Oman, Durnik 8, Močnik, Mahkovic 24, Besedić 2, Strel, Šalić 6.

1. ČETVRTINA 20:12

Gosti iz Domžala susret su otvorili sa vodstvom od 4:0 koševima Šalića i Mahkovica nakon minutu i 40 sekundi igre. U idućih pet minuta Split je odgovorio serijom 13:0, a prednjačio je Mateo Kedžo sa sedam poena. Tricom Pašajlića i koševima Mahkovica, Helios je stigao na 16:12 u devetoj minuti, no četvrtinu su zaključili Kedžo i Cobbins. Kedžo je u prvih deset minuta igre zabio 12 koševa.

2. ČETVRTINA 39:34

Gosti iz Slovenije su bolje otvorili drugu četvrtinu te su koševima Durnika u 16. minuti smanjili na 28:24. Split je odgovorio s dvije trice Maja Kovačevića te je u 17. minuti bilo plus deset (36:26). Gosti su potom preko Pašajlića i Mahkovica stigli na 37:34, a četvrtinu je zaključio Veljačić polaganjem za plus pet 'žutih'.

3. ČETVRTINA 59:58

Baš kao i na startu susreta Helios je treću četvrtinu otvorio serijom 4:0, zabili su Mahkovic i Šalić. Tricom Kovačevića u 25. minuti Split je poveo 46:40. Pola minute kasnije imao je Marčinković polaganje za plus osam, no poskliznuo se i Fon je tricom smanjio na 46:43. Gosti su u 29. minuti koševima Mahkovica poveli 53:51, no Kovačević i Gabrić te naposljetku Veljačić vratili su prednost na splitsku stranu.

4. ČETVRTINA 82:76

Helios je preko Pašajlića u 32. minuti stigao na minus tri (66:63). U iduće dvije i pol minute Split je preko Gabrića, Cobbinsa i Marčinkovića napravio 8:0 i poveo 74:63 u 34. minuti. U iduće tri minute Split je bio bez ubačaja, no srećom po 'žute' gosti su zabili samo tri. Post je prekinuo Cobbins zabivši za 76:66. Helios je minutu i pol prije kraja stigao na 76:71. Cobbins je potom zabio slobodno bacanje, a onda u obrani blokirao Šalića. Kedžo je realizirao dva slobodna bacanja za 79:71, a Šalić je tricom minutu i četiri sekunde do kraja smanjio na 79:74. Anzulović je pozvao minutu odmora, a u idućem napadu Gabrić je izgubio loptu. Pašajliću je iscurila trica, a onda je Marčinković tricom zapečatio sudbinu Slovenaca, a Split doveo do šeste pobjede u Drugoj ABA ligi.