06/07/25 · 13:04

Bivši predsjednik Srbije popljuvao Thompsonov koncert, evo što je poručio

'Posebno je poražavajuće vidjeti koliko je mladih ljudi došlo'

Bivši predsjednik Srbije popljuvao Thompsonov koncert, evo što je poručio
Piše A. A.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Bivši predsjednik Srbije Boris Tadić javno je žestoko iskritizirao koncert Marka Perkovića Thompsona u Zagrebu.

Istaknuo je kako predstavlja veliku sramotu za Hrvatsku i za Europsku uniju. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:

'Jezivo je da se danas, u 21. stoljeću, na tlu Europe organiziraju koncerti koji veličaju kvislinške fašističke horde i ubijanje pripadnika jednog naroda - u ovom slučaju srpskog. Posebno je poražavajuće vidjeti koliko mladih ljudi je došlo na koncert čovjeka koji publiku pozdravlja ustaškim pozdravom i koliko njih slijedi crnokošuljašku ikonografiju ustaškog pokreta iz II. svjetskog rata. Takve slike ne šalju samo tragične poruke o odnosu prema prošlosti, nego i prema budućnosti.

A još je gore što iz EU-a nema glasa prosvjeda, kamoli zahtjeva za zabranom ovakve nacističko-ustaške manifestacije koja s glazbom nema nikakve veze. EU takvim odnosom urušava osobni kredibilitet da - nakon što se na njenom tlu nesmetano organiziraju ovakve manifestacije - dijeli vrijednosne i političke lekcije državama van EU-a. Europa nikada ne smije zaboraviti da su upravo na njenom tlu nastali najmonstruozniji politički pokreti u povijesti čovječanstva.

Pored toga, ovakvi događaji samo daju vjetar u leđa najmalignijim šovinističkim pokretima u drugim državama u regiji i time se stvara domino efekt poništavanja svakog akta pomirenja koji smo učinili u skorijoj prošlosti.'


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp